HOLAS

Proč některé jasné hvězdy na nebi jakoby blikaly/pulzovaly?

Nejlepší odpověď
Quimby

Jedná se o vliv atmosféry.
Když světlo prochází atmosférou, která se vlní vlivem tepla a tak, tak se ohýbá i samotné světlo.
Na hvězdách je to vidět, protože jen ten paprsek světla hodně tenký a lehce se „poškodí“
Je to vidět i na Měsíci, kdyby ses na něj koukal teleskopem.
Tady je to na videu, hlavně na těch okrajích : https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_OrTIwc5ojQ
Je to stejný efekt jako vlvnění na rozpálené silnici.

Proto se teleskopy staví vysoko, kvůli tomuhle, a daleko kvůli světlu z měst. Nejlíp se pozoruje vesmír mimo atmosféru, viz Hubblův teleskop

Další odpovědi
talka

Google: Pulsar je rychle rotující neutronová hvězda, která vysílá pravidelné záblesky (pulsy) v různých druzích elektromagnetického záření (od gama až po rádiové). Doba mezi dvěma záblesky (perioda) může být několik málo milisekund až několik sekund.
Pulsary jsou závěrečným stádiem v životě hvězd. Nazývají se podle toho, že jejich záření se jeví pozorovateli tak, jakoby se periodicky vypínalo a zapínalo, tedy jako pulsy. Je to způsobeno tím, že směrují své vyzařování do úzkého kužele a vlivem vlastní rotace vypadají jako majáky.
Jedná se tedy o extrémně husté objekty. Tak husté, že hmota v nich může existovat pouze jako neutrony a podle toho jsou nazývány neutronové hvězdy. Jejich rotační osa má jiný směr než jejich magnetická osa.

Fyzik

>talka: pochybuji, že je možné okem vidět na obloze pulsar.