Jahoda

Proč některé DVD (především ty animované) stojí tolik Kč?

Zdravím! Mám asi dost hloupou otázku, ale zajímalo by mě proč některé DVD (především ty animované) stojí tolik Kč? Některé DVD, které vyjde a je úplně nové stojí třeba 300Kč, ale jiné(které jsou u nás také nové)stojí už 500Kč a to jsou přitom od stejného výrobce… Proč jsou drahé chápu(než to vytvoří taky to trvá pěkně dlouho), ale proč mezi těmi filmy kladou stokorunové rozdíly? Proč třeba nedají všechny za stejnou cenu? děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Retko

No je to jednoduche.

Pokud jsou vysoke naklady na film, tak bude i vysoka cena. A kazdy film ma jiny rozpocet.

Tohle vsak nemusi byt vzdy pravda a pak to zalezi na:

Pokud je vysoka poptavka, cili jestli se ocekava, ze se dany film bude hodne kupovat, tak je vysoka cena. Aby si vic vydelali a aby jim rychle nedosli zasoby. Takle je to s kazdym produktem.

Jo jeste, pokud to srovnavas s tim jak se tohle prodava na vychode za stejnou cenu, tak tam jde o piratske kopie, a kazda kopie ma stejne naklady, a uz se extra neresi kdo co kolik kupuje. Tam zalezi na jednoduchosti. No jak by ne, kdyz ta cena je casto xkrat nizsi.