Avatar uživatele
Babunka

Proč některé děti říkají „kepuč“ místo „kečup“ ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? rynek878, hanny 2, tom004 před 4625 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Ono se to asi lehčeji vyslovuje,moje vnučka to říká taky.Ještě říkala kočoláda místo čokoláda.
Doplňuji:
ad kosaaaak – vy znáte děti,které nebyly líný a hned od malička mluvily správně česky?

Upravil/a: hanny 2

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Dětský mozek je nezná logiku,a nepotřebuje si nic zdůvodňovat,nebo vysvětlovat.Naše dcera,jako malá jednou prohlásila,že se to „stříbrná“.Chvíli nám trvalo,než jsme pochpopili,že slovo „třpytí“,nevys­loví.Malý mozek nelenil,a našel přijatelnou náhradu.S tím kečupem,to bude podobně. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
salsa verde

moje děti to taky říkají! kepuč a kočoláda. S tím kepučem jsem někdy tak vedle že na okamžik zauvažuju jak je to vlastně správně 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Děti si slova zkomolí jak se jim to dobře vyslovuje a vzpomínáme na to ještě i nyní když jsou děti dospělé
dcera říkala prapika – místo paprika

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Většina dětí si vytváří jakýsi svůj uzpůsobený jazyk, tomu jak jim to vyhovuje. Možná je škoda že je to poměrně brzy odnaučíme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kosaaaak

Souhlasím s tím že se to snadněji vyslovuje. Některé děti jsou dneska holt už tak líný, že se ani neobtěžujou mluvit správně česky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

jo tohle děcka dělaj, ani nevím proč, pán dotkor (pán doktor) harvan (havran) a tak podobně, ale ve slovíčkach máma – táta – papat – kakat, tam se nespletou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Jako malá jsem říkala kojban místo kombajn…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Taky jsme mívali k jídku kepuč!

Taky kukáju – okurku 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tuCZek

moje dcera měla „čepek“ :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek