Babunka

Proč některé děti říkají „kepuč“ místo „kečup“ ?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Ono se to asi lehčeji vyslovuje,moje vnučka to říká taky.Ještě říkala kočoláda místo čokoláda.
Doplňuji:
ad kosaaaak – vy znáte děti,které nebyly líný a hned od malička mluvily správně česky?

Další odpovědi
tom004

Dětský mozek je nezná logiku,a nepotřebuje si nic zdůvodňovat,nebo vysvětlovat.Naše dcera,jako malá jednou prohlásila,že se to „stříbrná“.Chvíli nám trvalo,než jsme pochpopili,že slovo „třpytí“,nevys­loví.Malý mozek nelenil,a našel přijatelnou náhradu.S tím kečupem,to bude podobně. 🙂

salsa verde

moje děti to taky říkají! kepuč a kočoláda. S tím kepučem jsem někdy tak vedle že na okamžik zauvažuju jak je to vlastně správně 🙂

hanulka11

Děti si slova zkomolí jak se jim to dobře vyslovuje a vzpomínáme na to ještě i nyní když jsou děti dospělé
dcera říkala prapika – místo paprika

Drap

Většina dětí si vytváří jakýsi svůj uzpůsobený jazyk, tomu jak jim to vyhovuje. Možná je škoda že je to poměrně brzy odnaučíme.

kosaaaak

Souhlasím s tím že se to snadněji vyslovuje. Některé děti jsou dneska holt už tak líný, že se ani neobtěžujou mluvit správně česky.

lexx

jo tohle děcka dělaj, ani nevím proč, pán dotkor (pán doktor) harvan (havran) a tak podobně, ale ve slovíčkach máma – táta – papat – kakat, tam se nespletou

iceT

Jako malá jsem říkala kojban místo kombajn…

Deli

Taky jsme mívali k jídku kepuč!

Taky kukáju – okurku 🙂

tuCZek

moje dcera měla „čepek“ :)