cipango

Proč některá vypálená CD chrastí a některá ne?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč, když si sama vypálím nějaké písničky na CD, tak některé pak v CD přehrávači chrastí a jiné ne? Chrastit začínají písničky až od nějakého 20. místa v pořadí, ale na některých CD discích třeba nezačnou chrastit vůbec a to na nic třeba ještě i nějaké to místo zbývá. Čím to je? Přehrávačem? Nekvalitním CD? Špatným vypálením?
Doplňuji:
A navíc na některých strašně dlouho trvá, než se přepne písnička, když stisknu „přeskočit“. Pokud by někdo věděl, co s tím, předem děkuji za pomoc.

Nejlepší odpověď
cochee

Určitě zkus změnit značku média. A nepal maximální rychlostí, omez ji na 8×, max. 16×.

Další odpovědi
Hlada

Chyba může být v mechanice i v médiu. Nejdřív vyzkoušejte, která CD mechanika přehrává. Nejdřív lisovaná, pak vypalovaná na různých značkách CD. Tak se dá rychle určit, zda nejde jen o vadnou sérii médií. Pokud nejdou přehrávat žádná vypalovaná nebo dokonce ani lisovaná, je vadná mechanika. Nejčastější vadou je špinavá čočka laseru.