Proč nejsou všichni dobří?

http://sagan.blog­.cz/0808/odkud-pochazi-moralka-proc-jsou-lide-dobri-7-7

Nejlepší odpověď
quentos

aby existovalo dobro, musí existovat i jeho protiklad (co by bylo dobro bez zla…?). Kdyby tedy byli všichni dobří, jejich dobrotu bychom si neuvědomovali, brali bychom ji jako samozřejmost.
Toť vlastními slovy stručné shrnutí toho, co o této problematice píše Neale D. Walsch v trilogii „Hovory s Bohem“.
Doplňuji:
Toruk: jo, takovou nějakou reakci jsem čekal ;{)>

Další odpovědi
Toruk

Možná proto, že máme svobodnou vůli a je tu možnost být špatný; zdánlivě je to výhodné. Taky je to z důvodu dědictví, když někdo vyrůstá v nemorálním prostředí, tak mu to nemorální nepřipadá tolik špatné. Asi si si každý v životě zkusil být špatný, někdo u toho zůstal, jinému z toho bylo na nic.
Doplňuji:
Pro Quentose: Kdyby bylo dobro samozřejmostí, nevadilo by mi to, necítil bych se ochuzen o zlo, nenudil bych se.

led

keby boli všetci dobrí, na koho by ste sa potom hnevali? Há?

kapka

Já jen poděkuji za zajímavý článek.