haunted

Proč nejsou řidiči autobusů připoutáni ? Mají vůbec pásy?

Nejlepší odpověď
anonym

Otazka uz zde byla polozena a takhle krasne na ni odpovedel pred 3 mesici nas dedapetr :
I řidič autobusu musí být připoután.
Zákon o silničním provozu říká, že pokud je sedadlo vybaveno bezpečnostním pásem, je přepravovaná osoba povinna jej použít.
Doplněna:
§6.(1) Řidič motorového vozidla je kromě povinností uvedených v § 4 a 5 dále povinen

  1. být za jízdy připoután na sedadle bezpečnostním pásem, pokud jím je sedadlo povinně vybaveno podle zvláštního právního předpisu2),

http://busines­s.center.cz

Další odpovědi
mj81

Městské autobusy, tedy aspoň ty, které jsem kdy řídil, pásy vůbec nemají. Příměstské a dálkové autobusy jsou pásy vybavovány až v posledních letech, ale třeba starší karosy řady 700 („ty hranaté“) pásy nemají.
Povinnost poutat se tu ovšem samozřejmě je. Pokud ten autobus pásy má, neexistuje pro řidiče žádná jiná omluva krom těch zákonem stanovených (couvání apod.)

MacChill

V novějších autobusech pásy jsou, ale jinak nejsou potřeba, protože když autobus narazí do osobáku tak to řidič sotva ucítí…

hanulka11

ve většině autobusů i cestující by se měli připoutávat ,ale nečiní tak o řidičích ani nemluvě
myslím že to dodržují jen dálkové spoje , že se řidič připoutá/některý/