Kelt

Proč nejsou povolena všechna písmena pro SPZ?

Tou SPZ myslím značku, kterou si motoristé mohou dát na své auto. Proč jsou některá písmena zakázána? Přece je určen maximální počet znaků a za kus se platí stejně a nezáleží, co je na tom napsáno. Já auto nemám, ale zajímám se proto, že když je něco povoleno, mělo by to být absolutně a ne za určitých podmínek. Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Protože u některých znaků hrozí při pozorování zdálky a nebo při OCR záměna…

Další odpovědi
Mc Merkurion

…chtěl bych vidět,jak se na značku vejde třeba takový Š,Ř,Ů a jak by tam vypadalo…

cukrar

že když je něco povoleno, mělo by to být absolutně
ale to je špatný názor, nic nemůže být povoleno absolutně, ale v rámci pravidel.
Značky Vám již kolegové správně vysvětlili, jde o záměnu podobných znaků.
Příklad KOLOMBO00, zde poznáte ten rozdíl, ale na značce již nikoliv. Kolik je tam nul a oček?