jaymes

Proč nejsou lépe placeny profese, kde se může člověk zabít?

Proč nejsou lépe placeny takové práce, kde se člověk může zabít nebo ošklivě zranit. TZn. Řidiči, dělníci, řemeslníci, stavaři, zemědělci? Proč jsou lépe placeny práce v kancelářích, kde se člověku vůbec nic stát nemůže?

Nejlepší odpověď
Löwe

Totálně nesmyslný argument. Pokud se něco stane, může si za to ve většině případů sám člověk. A aby byli lépe placeni lidé, které už na základce celý týden zajímalo, kam se zase o víkendu půjdou ožrat.. To fakt ne..

Další odpovědi
anonym

Jsem dělník a není mně jasné, proč dělník MUSÍ platit za své zmetky (a je méně placený) a ûředník nikoli ( a přitom má daleko větší plat).Ještě jsem nezažil, aby úředníci platili za špatná rozhodnutí, ale já ( a nejen já ale všichni dělníci), jsem platil za zmetky už i za komunistů a v dnešní době také.

anonym

Znám případ, kdy si v kanceláři vrazil tužku do oka, protože usnul u stolu! 🙂

briketka10

Jsou málo placené, protože dělníci podepisují BOZP
a rizika si jsou vědomi, když se jim stane úraz v práci
je jim hrazena ušlá mzda, jestli jsou pojištěni i pojistka
a podle bodů i bolestné. Tak s tímto rizikem do každé
práce jdou, jestli se jim tedy něco stane, nedávají
dobrý pozor, nedodržují bezpečnost v práci, nejsou
jištěni a mohou být pod vlivem alkoholu a omamných
látek.
V kanceláři také probíhá toto školení, kde je únikový
východ a kde jsou umístěné hasící přístroje.
Sama jsem byla, jak dělníkem, tak úřednicí po úrazu
a to vše za komunistů byla mi vyplacena ušlá mzda i
dvojitá pojistka za pár let a bolestné tenkrát to stačilo
jen na nákup jen na kozačky a na výměnu několika
bonů, abych si mohla koupit kazety v Tuzexu :)

lexx

protože jsou snadno nahraditelní, lidi je stále dost tedy hodnota pracovní síly klesá…platí obyčejný zákon tržní nabídky – poptávky
PS. tys už někdy pracoval ? na provoze či v tom kanclu ? jednou pochopíš…

Quimby

A proč by z toho mělo vycházet to, že je to ve výsledku lépe placené?
Na druhou stranu můžeš tvrdit, že nějaký odborník ve firmě by měl být lépe placen, protože je jeho práce náročnější a těch lidí co by tu práci mohli vykonávat je málo.

anonym

To máš pravdu, tahle práce je tady myslím dost špatně ohodnocená – policisté, vojáci, hasiči, horníci, dělníci…všichni by zasloužili víc peněz. Třeba uklízeči v továrnách makaj v tý hnusný špíně a maj míň, než kancelářská slečinka na úřadě, když se jí zeptáš cokoliv, ví prd …tak to prostě u nás chodí, no.

sesednizkola

Protože lide jako delnici atd. jsou strasne snadno nahraditelni. Nelibi se ti 60 na hodinu? Za dverma je deset dalsich.

setapouch

„Kefalin, tyhle starosti prenechte jinejm. Lidi je na svete jako sracek.“

Reezo

Zabít se můžeš při všem. Já bych to dělil podle rizika. Práce v kancelářích jsou lépe placeny protože, pracují hlavou a ne rukama. Většínou mají i vzdělání.

anonym

Vepište Quimby…

anonym

Vepište Quimby…

anonym

Vepište Quimby…

anonym

Vepište Quimby…

anonym

..Quimby
Budu plně souhlasit ať mají více, ale ať ,zaplatí za své zmetky.Takē by se mně líbilo kdybych nebyl trestán za své chyby.
Proto se každý cpe do kanceláře, protože tam se za své chyby neplatī.

anonym

Protože je tam teplo, sucho, na příchozí se můžou tvářit povýšeně, nechaj tě čekat za dveřmi, i když jsou úřední hodiny a tak, prostě, noo 🙂 Úředníčků mám tyto dny už plný zuby, arogance za každejma dveřma, už nejsem na ně milá