Karelcz

Proč nejsou AirSoftové zbraně více věrohodné předloze?

Co jsem četl tak AirSoft si zakládá na věrohodnosti, proto mně zajímá proč zbraně nejsou více věrohodné? Například jsou často lehčí než předloha a hlavně jsou většinou plastové.
Čemu se ale nejvíce divím je systém fungování, kdy po vystřílení munice většina zbraní stále střílí, přepínaní režimů střelby je na nic atd. Našel jsem pouze značku Systema která to má vyřešené ale to má pouze několik zbraní. Tahle zábava je tak málo rozšířená, že jediná firma která to asi dělá věrohodně má tak omezenou výbavu?
Doplňuji:
Navíc pravá AR-15 stojí méně jak Systema M-16. Tedy je tak složité udělat zbraň co střílí kuličky a chová se trochu jako pravá? Přece u pravé zbraně jsou potřeba lepší materiály a má složitý mechanismus. Proto se divím, že stojí méně.

Nejlepší odpověď
cochee

Až přijde den, že tě někdo na ulici obere s namířeným kvérem a pak se z vyšetřování dovíš, že to byl airsoft, k nerozeznání od originálu, tak ti to možná dojde ;)

Další odpovědi
ponovotny

některé jsou velmi věrohodné a jde čistě o cenu. V ceně za airsoftovou zbraň jsou takové položky jako materiál z kterého je vyrobena, mechanismus zbraně, baterie, schopnost zbraně tvářit se jako opravdická tím že jde dělat rozborka a mimo další taky podoba se skutečnou předlohou. Podle finančních možností a touhy po těch nebo oněch položkách z nabídky si může každý vybrat co mu vyhovuje a čemu dává přednost. Můj názor je, že vše co má zbraň navíc krom toho co se týká vlastností pro co nejlepší účinek zbraně při trefování se kuličkama je zbytečnost. srovnávat cenu reálné zbraně a airsoftové je k ničemu, protože to nemá žádnou souvislost

honza19hk

jsou ,ale ty zbraně bývají o dost dražší. Já mám kalacha celokov s dřevěnou pažbou a nerozeznáš ho od pravýho,jen podle průměru hlavně.

ponovotny

honza19hk- a když si tam do té hlavně zepředu navrtáš 7mm vrtákem centimetrovou díru, tak to bude vypadat úplně opravdicky ;)
Teda jestli máš 74ku tak vrtej jenom 6mm vrtákem ;) ;) ;)

ponovotny

cochee- až někdo na někoho vytáhne airsoftovou zbraň a dotyčný mu prostřelí hlavu skutečnou, tak už mu to asi ani nedojde ;)

cochee

To je v obráceném gardu k tomu, co jsem napsal, ale – jo 🙂

ponovotny

já vím ;) v obráceném gardu je to o poznání těžší ;) jsem ale věřil, že to dáš ;)
pokud by někdo šel dělat nějakou trestnou činnost s hračkou tak je to buď sebevrah, nebo cvok a nebo „hráč“ a nebo nějaký mix ze všech tří- takže máš pravdu, že takoví být můžou ;)