LejdyTerr

proč nejdou vybrat peníze v hotovosti z dětské vkladní knížky??

Potřebovala bych peníze v hotovosti z dětské vkladní knížky u Poštovní spořitelny. Bylo mi 18 a na poště mi řekli, že se musí peníze převést na účet a že to trvá 2 týdny. Neznáte někdo rychlejší metodu?? Prosím

Odpovědi
Lencis

Obávám se, že nepochodíte a budete muset počkat. Vkladní knížka neni otevřený účet, zkrátka zde platí jiná pravidla, která sebou nesou výhody (vyšší úrok a pod.) , ale i nevýhody (právě zmíněná „okamžitá nedostupnost“

Dandi

Přesně tak jak psala Lencis. Navíc na mnoha vkladních knížkách bývá ještě také výpovědní lhůta, takže dva týdny jsou ještě „krátká doba“.