bolak

Proč nejdou pastelky gumovat tak snadno jako tužka?

Doplňuji:
Lakeysha: Tak jinak. Proč pryskyřice a kaolin nejde gumovat tak snadno jako grafit?

Nejlepší odpověď
Lakeysha

protože jsou mastnější, tužka je z normálního grafitu, pastelky jsou z pryskyřice, kaolinu a ještě asi něčeho…
Doplňuji:
to je divná otázka, napadá mne odpovědět dalším dotazem. Proč slepice nesnáší šišky a proč na stromech nerostou jitrnice? pryskyřice je matlavá, lepivá věc, která je prostě mastná a blbě se sundavá z čehokoliv. Ostatní složky tý tuhy dost možná nejsou v tomhle ohledu lepší. Grafit je suchej a jestli jsi někdy měl chemii(na střední), tak ti jistě učitel vysvětloval, jak má pravidelnou strukturu částic a jak se „snadno slupuje po vrstvách“

Další odpovědi
manon

Grafit je takový jako „sypčejšíí“ :)) A tak ho ta guma obrousí – co je mastné neobrousí, klouže to :)

bolak

Divná viď? :) a mám ještě divnější. Proč se nevyráběj pastelky který by šly gumovat líp? A nebo proč se nevyráběj gumy který vy si uměly poradit s pastelkama stejně snadno jako normální guma s tužkou?