Frogman

Proč nejde za jízdy zařadit rychlost 1?

Proč asi od rychlosti 20 km/h nejde zařadit rychlost 1?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jednička nemá synchronizaci.- Takže při pokusu ji zařadit se předlohová hřídel nezastaví dřív, než přijdou zuby na zuby. Také tvar zubů je u jedničky jiný.
Z meziplynem při nižší rychlosti ji zařadíš, ale nedoporučuji. Kdo dnes ví co je meziplyn. Z meziplynem zesynchronizuješ otáčky předlohy s kolem jedničky.

Takto se řadilo u starých aut, které neměly synchronizované převodovky.

Dále doporučuji si najít co jsou to vlastně synchrony a jak fungují.

Další odpovědi
Lamalam

Odpovím protiotázkou: proč tam ve dvacítce chceš rvát jedničku?

anonym

to se ptáš, protože Ti to snad někdy šlo? podívej se někde na schéma, jak pracuje převodovka. viděl bych to jako rozdíl naskočit do rychlíku ve 100km/h, nebo do couráku v 10km/h

Kepler

Nevím, co máš za spojku. Může být, že ti v tom režimu spojka nespíná, nebo jsou v pr… synchrony. Nejde to ani s meziplynem? Radši zajeď do servisu.

Frogman

Lamalam: Normálně jedničku řadím, když zastavím a zaparkuju.
Snažil jsem se ji tam zařadit teprve až při dojezdu, ale nešlo to. Samozřejmě, že nedojíždím jedničkou, jen mám zmáčknutou spojku a až při úplném zastavení tu spojku teprve pustím (se zařazenou jedničkou).

Kepler

Lamalam: třeba v extrémním terénu, nebo stoupání, resp. těsně před tím.

Frogman

Ona prý za jízdy nejde zařadit jednička u většiny aut, ale zajímá mě proč. :)

cochee

Ad odpověď Mosoje. Mi třeba zařadit jde, s meziplynem, ale stejně se to převodovce nelíbí a 20 km/h je prostě moc.