ABCDEFGHRT

Proč nejde křemík přepravovat potrubím?

Dobrý den, chci se ještě zeptat. Proč nejde křemík přepravovat potrubím?
Děkuji moc za odpověď, moc pomohla.

Nejlepší odpověď
Putin

Asi protože je to za běžných podmínek pevná látka. Přepravovat roztavený křemík potrubím by bylo mnohem dražší, než běžně.

Další odpovědi
Awe

Stačilo by vědět co křemík je a k čemu se používá co? Občas dávat pozor ve škole není na škodu.Potom nemusíš takhle „přemýšlet“

mosoj

Protože nemá nohy.
Čistý křemík se v přírodě nevyskytuje. Vyskytuje se ve formě oxidů křemíku.
Takový křemičitý písek jde potrubím klidně přepravovat, pokud to bude nutné.

Klaproth

Kdyby to bylo nezbytně nutné, jistě by ve formě suspenze potrubím přepravovat šel. Popílek z elektrárny se potrubím přepravuje běžně.

Dochy

chtělo by to podrobnosti. Co, kam, z jakého důvodu a za jakých podmínek by se mělo přepravovat?
klidně si můžu křemík dát do batohu a potrubím proběhnout 😉
Ale pokud jde opravud jen o dopravu, tak potrubí není zrovna efektivní pro pevné látky. Suspenze (hnáno kapalinou nebo plynem) má riziko opotřebení potrubí (obrušování) zvláště při vyšších rychlostech. Nějaký způsob zkapalnění může být technologicky náročný.
Ale křemičitý písek jsem viděl dopravovat potrubním vibračním dopravníkem…