Avatar uživatele
johnyyyyyyyy

proc nejde cartridge

chtel bych se zeptat ohledne me tiskarny HP photosmart c3180. Kdysy jsme tam mely original cartridge, kdyz dosli objednali jsme na aukru nejake alternativni a potom je nechali vzdycky naplnit. Ted jsem kupoval jine alternativni cartridge a obe fungovali normalne. Asi po 14 dnech a cca 20 vytiscich mi tiskarna napsala chybu s barevnou kazetou, objednal jsem jinou a zatim jede. ted se mi ale objevila zase chyba s cernou kazetou, ze to neni alternativni cartridge. Proc tiskarna chvilku funguje a potom hodi nejakou chybu?zkousel jsem cistit kontakty,prein­stalovat tiskarnu a nic nepomohlo. Original catridge se mi nechce kupovat, kdyz za tu cenu sezenu novou tiskarnu. Diky

Zajímavá 0 před 3397 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Jak je to s HP netuším, ale Canonu stačí během té hlášky na cca 5 vteřin podržet tlačítko storno přímo na tiskárně (označeno trojúhelníkem). Pokud má tvá tiskárna nějaké podobné tlačítko, vyzkoušej to.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
McArthur

Je otázkou, co máte za cartridge? Je potřeba rozlišovat čtyři typy označení náplní do tiskáren, a to:

  1. Originální – nejvyšší jistota funkčnosti, ale také nejvyšší cena.
  2. Alternativní – obykle čínské náplně, nově vyrobené, nikdy nepoužité. Jejich spolehlivost je nad 90 % a kvalita tisku srovnatelná s originálem (ne u fotek). Patří sem např. francouzský Uprint nebo polský Modecom.
  3. Renovace – znovu naplněné originální cartridge, tj. dříve použité. Jejich spolehlivost výrazně klesá a kvalita tisku obvykle zaostává. Některé renovace se tváří jako alternativy, např. Printwell (ČR), Colorovo (Polsko, výroba v ČR), Xerox (ČR), Armor (Francie), Alza (ČR), SafePrint (ČR původně na export do Německa), Evolve (ČR), Teko (ČR) a další.
  4. Padělky – tváří se jako originály (mají podobné nebo dokonce původní originální krabice). Oficiálně se nesmí prodávat. Kvalita je pochybná.

Pro úspěch si pořiďte skutečné alternativy a z renovací bych doporučil Xerox nebo Armor. Případně se zeptejte svých známých, kteří mají úspěch s jinými renovacemi. Špatné nejsou ani ostatní uvedené značky renovovaných cartridgí. Ceny mezi alternativou, dobrou renovací a tím ostatním jsou plus minus stejné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
StaKlad

Problém někdy bývá v automatických aktualizacích ovladače tiskárny ve Windows, které když se zaktualizují na nové, tak mohou obsahovat nové funkce na odhalení alternativních náplní.

Zdroj: http://www.naplne-do-tiskaren.com/naplne-do-tiskarny-hp-photosmart-c3180-c932/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FiliZ

Doporučuju kupovat prověřené náplně od kvalitních výrobců.
http://www.na­plnka.cz/vyhle­dani-podle-tiskarny/hewlett-packard-hp/hp-photosmart/c3180

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek