johnyyyyyyyy

proc nejde cartridge

chtel bych se zeptat ohledne me tiskarny HP photosmart c3180. Kdysy jsme tam mely original cartridge, kdyz dosli objednali jsme na aukru nejake alternativni a potom je nechali vzdycky naplnit. Ted jsem kupoval jine alternativni cartridge a obe fungovali normalne. Asi po 14 dnech a cca 20 vytiscich mi tiskarna napsala chybu s barevnou kazetou, objednal jsem jinou a zatim jede. ted se mi ale objevila zase chyba s cernou kazetou, ze to neni alternativni cartridge. Proc tiskarna chvilku funguje a potom hodi nejakou chybu?zkousel jsem cistit kontakty,prein­stalovat tiskarnu a nic nepomohlo. Original catridge se mi nechce kupovat, kdyz za tu cenu sezenu novou tiskarnu. Diky

Odpovědi
Emefej

Jak je to s HP netuším, ale Canonu stačí během té hlášky na cca 5 vteřin podržet tlačítko storno přímo na tiskárně (označeno trojúhelníkem). Pokud má tvá tiskárna nějaké podobné tlačítko, vyzkoušej to.

McArthur

Je otázkou, co máte za cartridge? Je potřeba rozlišovat čtyři typy označení náplní do tiskáren, a to:

  1. Originální – nejvyšší jistota funkčnosti, ale také nejvyšší cena.
  2. Alternativní – obykle čínské náplně, nově vyrobené, nikdy nepoužité. Jejich spolehlivost je nad 90 % a kvalita tisku srovnatelná s originálem (ne u fotek). Patří sem např. francouzský Uprint nebo polský Modecom.
  3. Renovace – znovu naplněné originální cartridge, tj. dříve použité. Jejich spolehlivost výrazně klesá a kvalita tisku obvykle zaostává. Některé renovace se tváří jako alternativy, např. Printwell (ČR), Colorovo (Polsko, výroba v ČR), Xerox (ČR), Armor (Francie), Alza (ČR), SafePrint (ČR původně na export do Německa), Evolve (ČR), Teko (ČR) a další.
  4. Padělky – tváří se jako originály (mají podobné nebo dokonce původní originální krabice). Oficiálně se nesmí prodávat. Kvalita je pochybná.

Pro úspěch si pořiďte skutečné alternativy a z renovací bych doporučil Xerox nebo Armor. Případně se zeptejte svých známých, kteří mají úspěch s jinými renovacemi. Špatné nejsou ani ostatní uvedené značky renovovaných cartridgí. Ceny mezi alternativou, dobrou renovací a tím ostatním jsou plus minus stejné.

StaKlad

Problém někdy bývá v automatických aktualizacích ovladače tiskárny ve Windows, které když se zaktualizují na nové, tak mohou obsahovat nové funkce na odhalení alternativních náplní.

Zdroj: http://www.naplne-do-tiskaren.com/naplne-do-tiskarny-hp-photosmart-c3180-c932/

FiliZ

Doporučuju kupovat prověřené náplně od kvalitních výrobců.
http://www.na­plnka.cz/vyhle­dani-podle-tiskarny/hewlett-packard-hp/hp-photosmart/c3180