bolak

Proč nefunguje zdravotnictví tak, že by každej dostal kartičku, a tam by si vždycky vyplnil jak byl spokojen se svým…

…lékařem, jeho přístupem a léčbou…tu by pak poslal na ministerstvo zdravotnictví, kde by to sečetli a podle toho by se jim vypočítal plat?

Nejlepší odpověď
dudu

Dovedeš si představit kolik by bylo na lékaře stížností jen kvůli tomu, že nejsou objektivní při přiznávání invalidního důchodu nebo lázeňské péče?
Doplňuji:
Stěžovat si na naše zdravotnictví lze i nyní, třeba takto:
při mém posledním pobytu v nemocnici jsme o jedné z večeří dostali bramborový guláš s uzeninou. Jeho chuť i vizáž byly krajně nechutné /hodně staré brambory, nejlevnější čoklbuřt/. Kolega na vedlejším lůžku kvalitu večeře komentoval následovně: „proboha lidi, co nám to servírujete. Měli byste se stydět, já bych se to neodvážil nabídnout ani sousedovu psovi“.

Další odpovědi
johana 56

Sčítání údajů ze zmiňovaných kartiček by zřejmě znamenalo další zaměstnance ministerstva,kteří by data (ne)poctivě zpracovávali.

V nemocncích mohou pacienti běžně vyplnit formlář s možností pochvaly nebo připomínek k ošetření, lékařské péči,chování zdravotnického personálu,stra­vování.

Jinak existují oficiální stránky,kde je možno hodnotit konkrétního lékaře,včetně koentáře.Záleží jen na tom,kolik nespokojených pacientů se odváží avůj názor zveřejnit a stát za svým objektivním a oprávněným tvrzením.

http://www.hod­nocenilekaru.cz/dok­tor/mudr-alexander-rybnicek

redy

No v nemocnici ti daj arch, aby si vyplnil jak si spokojenej s chováním sester lékaři, a sléčbou, sotva můžu hodnotit léčbu nemůžu vědět jakej postup zrovna pro mě je ten nejlepší. Je to anonymní.Sestra ti ho donese – ty vyplníš, a opět si sestra pro něj dojde.No a těď mi řekni, kdo by nebyl spokojen 🙂 A stěma kartičkama by to bylo stejný.

ReHu

Protože by se zhroutil celý systém.
Proč nechrupinkáš? 🙂

cochee

Myslím, že tak 30 procent pacientů, či klientů, jaxe jim dnes říká, by se na nějakou vyplňovací kartičku vyprdlo a naopak by ji s gustem vyplnilo, kdyby se lékaři nezadařilo. Takže by se hromadily kartičky s negativním hodnocením a lékařů by začalo ubývat (již dnes jich je málo) a to nejen těch vyloženě špatných, kterí by si to docela zasloužili.

mosoj

Lékaři nemají vůli.
Stačil IZIP. Ani ten se jim nelíbili protože na ně bylo moc vidět.

lexx

ale existuje…můj praktik má web (má skoro každý) kde mohou pacoši psát své připomínky a náměty jako že příkladem schválně předepisuje ty nejdražší léky, je neochoten a arogantní…prostě: takovej veřejnej bonz-list