Lukyn0

Proč nechytám Smíchov, Fandu a další?

Bydlím v Březový na Sokolovsku a mám DVB-T přijímač který chytá signál na veřejný vysílač (konkrétně jaký – nevím), nemám předplacenou kabelovku nebo nčco podobnýho.
Kanály ladím pomocí funkce „auto scan“, takže mi set-top box všechny kanály který zachytí naladí sám. Z těch filmových kanálů chytám Novu, Cinemu, Primu a Cool. Může mi někdo napsat proč nechytím třeba i Smíchov, Fandu, Primu Love nebo teď i novou Telku (od Novy)? V televizi i na netu píšou, že by je měli chytit všichni na digitálním vysílání. Děkuju za odpověď.

Odpovědi
Braník

musíš anténu nasměrovat na nejbližší vysílač,kterej to vysílá,v tvým případě to bude asi tento:http://www.di­gitalnitelevi­ze.cz/vysilace/lo­kalita-132106-494651-plzen-vodarna.html
dej si tam hledání tvé lokality
obrázek máš zde:

http://letecka­posta.cz/605775388

cochee

Pokud se nechytá auto scan, doporučuju najít na netu, ve kterém multiplexu ve tvém okolí jsou tyto programy vysílány. Pak najdi, který vysílač a na jaké frekvenci resp. čísle kanálu tento mux vysílá. Pak nasaď manuální ladění, přímo tento kanál – pokud nic nechytíš, je špatně natočena anténa. Jde-li o pokojovou anténu, stačí chvilka experimentování s jejím pootočením, ovšem pokud je to STA na střeše paneláku/činžáku, bude situace asi složitější…

mosoj

Tak z Plzně toho asi moc nechytíš. Je to daleko a vysílač je velmi slabý 3 kW !!!!
Máš ale téměř za humny nový, velmi silný vysílač Marianské Lázně – Dyleň !!
50 kW !!! Sice máš v cestě nějaký větší kopec ale je trochu stranou. Bude záležet kde v té Březové bydlíš. Takže druhou anténu a sloučit s tou stávající.