SimakPida

Proč nechce PC naběhnout?Jenom černá obrazovka.

Dobrý den.
Dnes jsem rozebral kompletně PC abych mohl vyfoukat PC Case,měl jsem vyndaný i chladič procesoru a samotny procesor.Vyfoukal jsem tedy i komponenty(gra­fickou kartu,přídavné větráčky na chlazení,základní desku,zdroj).Poté jsem PC znovu složil(na procesor nanesl znovu teplovodivou pastu).Vše řádně zapojil(RAMKY drží pevně,grafická karta také),ale PC se po zapnutí chová tak že se pouze roztočí veškeré větráčky přičemž monitor zůstane v úspornem režimu(oranžová dioda na monitoru místo modré)a nic nezobrazí.Počítač před čištěním chodil bez problemu.Zkoušel jsem vše možné;vyndával paměti RAM a znovu usazoval,to samé s grafickou kartou.Také jsem znovu správně usadil procesor do patice(LGA 775).Monitor je zapojen správně ve všech ohledech.Vážně už si nevim rady a mám obavu abych manipulací s komponenty snad nějakou nevyřadil z provozu.Ještě bych dodal že PC nevydá ani žádný zvuk(pípnutí)­.Děkuji za každou radu.
Doplňuji:
Uf,tak se mi ulevilo :D .Odpojil jsem všechny komponenty,všechny drátky,kabely,znovu jsem nanesl pastu na CPU,zapojil a počítač naběhl.:)

Odpovědi
tyrox

Dobrý den,s podobným problémem jsem se sám setkal když jsem vyfoukával komponenty a základovou desku ,poté jsem dal vše do původního stavu a nastartoval počítač,avšak počítat byl tak pomalý ,že skoro nejel a nenabíhaly skoro žádné procesy.Po zhruba jednom dnu mi zase PC fungoval jako předtím.Pokud se Vám to stalo dnes tak nezmatkujte a zkuste počkat ten den až dva,poté bych se obrátil na nějaký dostupný PC servis.Myslím,že to oprava PC není Vás vysněný dárek,ale možná to bude ten nejpraktičtější.
Doplňuji:
*Váš

cochee

Tipoval bych grafickou kartu, zkus si od někoho půjčit jinou, anebo pokud má mateřská deska integrovanou, tak kartu vyndej a monitor připoj na konektor té integrované. Pokud to nepůjde jinou kartou, obávám se, že odešla mateřka – asi kvůli jiskře od statické eletřiny. Kdysi jsem taky rozebíral PC jen tak, ale když jsem na netu zjistil, že smrt PC od statiky je docela častá, pořídil jsem si uzemňovací náramek. Jde v nouzi nahradit tím, že se svlíknu pro jistotu do spodního prádla, stojím na místě a nešoupu nohama a chvilkami se uzemňuju buď přes nenalakované místo na radiátoru nebo přes vodovod. (Samozřejmě musím být poblíž, abych na to dosáhl bez chození.) Nebo také se dotýkám kastle PC s tím, že zůstává zapojena napájecí šňůra, ale tam je riziko úrazu, pokud je porouchaný zdroj. Před pár dny jsem dělal PC, které ve zdravém stavu při startu jednou píplo a s vadnou grafikou nepípalo a ventilátory se rozjely, tedy identický případ.
Doplňuji:
opravuji: …nepůjde s jinou kartou…

Jikra

Chtěl sem se do toho pustit taky a foukat ale co sem si přečet za příspěvky na různejch fórech tak mě to už přešlo. Tak sem byl u odborníka co mi to PC stavěl a ten to fouká ňákým plynem páč z komresoru lezou kapičky vody a oleje a to není dobrý. Rozborka a sborka s vyfoukáním do 300,–. Z toho se ani já jako důchodce nehroutím.

bolak

Roztočí se větráčky a jinak je PC potichu? Neslyšíš startování, nabíhání pamětí, nebo vrčet disk? Jestli je to tak, tak bych zkusil jako první prozkoušet všechny kombinace slotů na paměti, jeden z nich se mohl poničit, třeba při manipulaci, a pak, pokud do toho rozbitýho dáš paměť, by to mělo přesně tenhle účinek. Pak dej vědět do diskuze jak to dopadlo.