TONICK

Proč (ne)volit Dienstbiera?

Hezký den,
rád bych se Vás dnes zeptal na názor na tohoto prezidentského kandidáta.,..

  • je to neprofláknutý politik bez afér
  • má příjemné vystupování
  • má poměrně klidnou osobní historii
  • má na všechno názor a na otázky jasně odpovídá ano/ne (což z kandidátů málokdo)

.. ale přesto nemá moc podporu občanů,..

A mě by zajímalo proč?! :) Díky
Doplňuji:
pusinka50: Nemyslím že je politicky neprofláknutý, ale že obecně není moc známý (nemá velké aféry). Ať se do politiky dostal jakkoliv, tak tam funguje dobře a svou práci místopředsedy strany myslím vykonává celkem svědomitě a pořádně. Musím říct, že mi asi vždy budou milejší politici s miliony dluhů než Ti s nečistými miliony na kontě (nepředpokládám, že vzhledem ke svému vzdělání a praxi by je neměl z čeho platit).

fcoop: Vzhledem k tomu, že jsem mladší ročník, přibliž mi prosím proč se musí jeho tatínek teď v hrobě otáčet, prosím.. Vím jen, že Charta 77 usilovala o dodržování lidských práva vons – nepletu-li se – byl výbor na obranu nespravedlivě stíhaných, na čemž taky nevidím nic negativního. Přibliž mi prosím tu Tvou charakteristiku Dienstbiera ml., kterou jsi napsal, díky :)

Díky všem za odpovědi, všem Palec hore za snahu odpovědět :)

Nejlepší odpověď
fcoop

Jiří Dienstbier starší

1969 až 1989
V následujícím roce byl proto vyloučen z KSČ i Svazu novinářů a propuštěn z rozhlasu. V letech 1970–1979 pracoval jako dokumentátor Projektového ústavu VHMP.

V roce 1977 se stal jedním z prvních 250 signatářů Charty 77 a v letech 1979 a 1985 byl i jejím mluvčím. Byl také jedním ze zakládajících členů VONSu (1978) a podílel se na vydávání samizdatů.[8] Z těchto důvodů byl v letech 1979–1982 ve vězení a později už mohl vykonávat pouze manuální práce, např. řezač kovů či balič knih. V roce 1983 byl zaměstnán jako noční hlídač v Montovaných stavbách, v období 1984–1989 jako topič Metrostavu.[7]

Jiří Dienstbier mladší.

Nežebral náhodou spolu s „Tím Co Objímá Stromy“ u bolševiků o podporu?

Co chceš víc?
Taťulda se musí v hrobě točit jako vrtule.

Další odpovědi
pusinka50

Je víc prezidentských, politicky neprofláknutých, adeptů. On se dostal do nejvrchnější politiky díky jménu svého otce, má miliony dluhů, takže asi drobátko sleduje svůj vlastní zájem
Doplňuji:
Dienstbier mladší má křivý úsměv a prázdné lhostejné oči. Nastoupil jako koncipient do advokátní kanceláře Mariána Čalfy, toho Čalfy, který 2 dny přemýšlel a ještě se tím pochlubil, zda převléknout kabát a odejít z KSČ a rozhodl se pro odejít jen proto, aby mohl zůstat ve vládě. Tak jestli jsem o něčem přesvědčená, tak si za tím stojím a názor neměním, ne?
Marián Čalfa sehrál významnou roli při prosazení Václava Havla na post prezidenta. V té době se ozývaly hlasy pro přímou volbu, v níž ale měl větší šance Alexander Dubček než málo známý Havel. Čalfa ale zajistil Havlovo jednomyslné zvolení v nepřímé volbě.
Jedna z reforem Dubčekova vedení přinesla úplnou svobodu tisku
Troufám si tvrdit, že kdyby byl zvolen Alexandr Dubček než „loutka“ Havel, byli bychom dnes úplně někde jinde.
Dienstbier hřeší na známé jméno, jinak by byl nic. Jeho otec působil jako ministr zahraničí po sametové revoluci jen proto, že byl disident, stejně jako Václav Havel. Na místa poslanců se tehdy dostali ve velké většině jen herci či zpěváci, všichni, kteří sepsali petici za Sametovou revoluci.
Dávat hlas Dienstbierovi, který neukázal sám sebe, neukázal za čím si stojí, je neznámý a najednou vyplul díky svému jménu na světlo před prezidentskými volbami, je myslím dost rizikové.
A to, že dluží miliony a nevlastní žádný majetek, je pravda a další důvod, proč ho nevolit a podezřívat ho pro účelnost kandidatury na prezidenta, ale každý má samozřejmě nárok na svůj názor.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ji%C5%99%­C3%AD_Dienstbi­er_mlad%C5%A1%C3%AD

Alesh

někomu nepochybně vadí, že:

  • je to stranický kandidát
  • je mladý
  • popularitu mu dělá hodně jméno jeho otce

venkovan

Nevím proč řešíte dluhy. Pokud je platí, není na tom nic co by stálo za řeč. Kdo dneska dluhy nemá – leckdy je to jediná šance jak začít bydlet, podnikat apod.
Mám pocit, že má právnické vzdělání – i kdyby odešel z politiky, tak při troše snahy bude mít pořád kvalitní příjmy, možná lepší než politik.
A proč volit/nevolit. Myslím si, že moc šancí nemá – i když bych ho na Hradě viděl raději než Fišera.

david22

Je poměrně neznámý.
Doplňuji:
Aha, tak pokud má dluhy jak říká pusinka, tak je to jasné :)

anonym

nevidim dobru volbu.
ale to je stejne jedno, na bonmoty prezidentov sma akosi zvyknuti.

a fischer patri do vlady (do smrti), tam urobil poriadnu pracu.
ako prezident bude iba figurka, tak ako aj ostatni.