scratcher92

Proč NATO bombardovalo Jugoslávii v roce 1999?

Lépe řečeno, proč bombardovali civilní města a objekty místo vojenských základen apod.?
Doplňuji:
Drap: Nějak nechápu, co mají vraždy civilního obyvatelstva a likvidace měst společného s demokracií

Nejlepší odpověď
Drap

Tehdejší náš prezident se vyjádřil že jde o humanitární bombardování k podpoření demokracie. Přeber si to sám.

Další odpovědi
Agneta

Protože se rádi pletou do oblasti ruského vlivu (Srbsko), jako dnes Sýrie a Ukrajina, aby světu ukázali, že oni dělají na planetě pořádek – a to si i nárokují, jak včera poprvé veřejně řekl Obama :D

Pepa25

Viz Wikipedia:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­perace_Spojenec­k%C3%A1_s%C3%A­Dla

Přednostně byly bombardovány vojenské cíle, komunikace a telekomunikace. Civilní oběti byly „collateral demages“ , jak to ošklivě označují US vojenské zdroje, např. vlak v Grdelici (cílem byl most), kolona uprchlíků (zaměněna s vojáky), zásahy obytných čtvrtí vedle bombardovaného letiště v Niši. Celkem zahynulo přes 500 civilistů, což je na Evropu konce 20. století neuvěřitelné …

Mirdas

Aby ukončili dlouhodbou nesmyslnou válku.
Bombardovali hlavně místa, která zásobovala znepřátelené strany. To jest rafinerie, elektrárny a podobně.

talka

Snad chtěli ukončit nesmyslné vzájemné vraždění!

led

Oficiálne došlo k omylom,
Vinní sú občania bývalej Juhoslávie, vzhľadom na škaredé podrazné klamné informácie domácich bojujúcich strán tým dobrým špionom z NATO. Naozaj to bolo nezodpovedné, takto zavádzajúco informovať pracovníkov humanitárnych síl so zbraňami a bombami. Potom sa stalo, že zbombardovali aj Japonskú ambasádu v Belehrade.
„Nějak nechápu, co mají vraždy civilního obyvatelstva a likvidace měst společného s demokracií“
Demokracia v tomto poňatí znamená, zvoľte si koho chcete, aké politické zriadenie chcete, ale musí to byť to, čo chcem Ja!