Avatar uživatele
adamvosvrda1

Proč naše prdy smrdí?

Zajímavá 0 před 2918 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Odpoveď byla označena jako užitečná

Je to dáno anaerobním bakteriálním rozkladem potravy ve střevech – trávením. Větry, latinsky flatus:
Průměrné složení flatu je 59 % dusíku, 21 % vodíku, 9 % oxidu uhličitého, 7 % metanu a 4 % kyslíku. Tato směs je díky obsahu metanu a vodíku hořlavá, nicméně zastoupení těchto plynů silně záleží na bakteriích, které žijí ve střevě. Pach flatu je dán sulfanem (sirovodíkem), původem z bílkovin (některé aminokyseliny tvořící bílkoviny obsahují síru). Takže čím víc masa a vajíček jíme, tím vražednější odér. Tolik z pohledu chemika.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C4%9Btry

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Odpovědi.cz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

? Moje voní po fialkách.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Již Staří Řekov (zejména ženy) ovládali umění, vonět např. po fialkách …;)
Vhodné kombinace požité stravy + bylinky.
Koukám, že i barbakan toto umění ovládá :D

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Proto, že v nich jsou plyny. Sirovodík, metan a další

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Adam2

Když si umyješ prdel, tak ti smrdět nebudou. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Drap

Uvedl jsem tuto odpověď, : Proto, že v nich jsou plyny. Sirovodík, metan a další plyny
Netuším, proč tato odpověď byla smazána. Podle mne kodex neporušuje.

před 2920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Já občas taky nechápu, proč se tak děje. A to i v případě podle mně nezávadných otázek. Zřejmě teď máme admina, který je aktivní na nepravých místech.

před 2920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Tohle ale nedělá admin. Otázku nebo odpověď nahlásí zlaťák nebo stříbrňák, domnívá-li se, že je to adept na smazání. Pak se na to dívá admin a buď názor potvrdí a nechá to skryté či smazané, nebo je jiného názoru a dotyčné zpět odkryje veřejnosti. Tak je tomu i zde, důkazem toho budiž, že dotyčná Drapova odpověď je zde zpět (nyní je 10 h sobota 23. 4.).

před 2918 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek