adamvosvrda1

Proč naše prdy smrdí?

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to dáno anaerobním bakteriálním rozkladem potravy ve střevech – trávením. Větry, latinsky flatus:
Průměrné složení flatu je 59 % dusíku, 21 % vodíku, 9 % oxidu uhličitého, 7 % metanu a 4 % kyslíku. Tato směs je díky obsahu metanu a vodíku hořlavá, nicméně zastoupení těchto plynů silně záleží na bakteriích, které žijí ve střevě. Pach flatu je dán sulfanem (sirovodíkem), původem z bílkovin (některé aminokyseliny tvořící bílkoviny obsahují síru). Takže čím víc masa a vajíček jíme, tím vražednější odér. Tolik z pohledu chemika.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C4%9Btry

Další odpovědi
anonym

? Moje voní po fialkách.

da ny

Již Staří Řekov (zejména ženy) ovládali umění, vonět např. po fialkách …;)
Vhodné kombinace požité stravy + bylinky.
Koukám, že i barbakan toto umění ovládá :D

Drap

Proto, že v nich jsou plyny. Sirovodík, metan a další

Adam2

Když si umyješ prdel, tak ti smrdět nebudou. :)

Drap

Uvedl jsem tuto odpověď, : Proto, že v nich jsou plyny. Sirovodík, metan a další plyny
Netuším, proč tato odpověď byla smazána. Podle mne kodex neporušuje.

Kepler

Já občas taky nechápu, proč se tak děje. A to i v případě podle mně nezávadných otázek. Zřejmě teď máme admina, který je aktivní na nepravých místech.

cochee

Tohle ale nedělá admin. Otázku nebo odpověď nahlásí zlaťák nebo stříbrňák, domnívá-li se, že je to adept na smazání. Pak se na to dívá admin a buď názor potvrdí a nechá to skryté či smazané, nebo je jiného názoru a dotyčné zpět odkryje veřejnosti. Tak je tomu i zde, důkazem toho budiž, že dotyčná Drapova odpověď je zde zpět (nyní je 10 h sobota 23. 4.).