Bronzový

Proč náš pes vrčí?

Ahoj, když jdu večer ve tmě s naším skoro dvouletým zlatým retrívrem na procházku a něco se mu nelíbí, třeba pach, nebo zvuk, nebo tam někdo projde a on ho nezná, začne štěkat a vrčet.
Třeba kolem nás někdo prochází a on na něj vrčí a postaví se mezi mě a toho člověka, ale neútočí na něj. Prostě jenom naježí chlupy na zádech a začne vrčet a štěkat, a když se zkusí přiblížit ten člověk, tak začne mnohem víc vrčet.
Jinak se chová úplně normálně, možná až moc vlezle. Prostě jako každý zlatý retrívr si chce hrát a hladit a očichávat a vůbec neútočí. Dokonce ani když na něj vyběhne pes, který na něj vrčí a štěká a je agresivní, tak se zastaví a ani se nehne.

Pro to dělá? Mám mu to dovolit? Znamená to, že chce bránit?
Doplňuji:
Dal by se přes tohle naučit povel hlídej? Aby na povel třeba hlídal nějaké věci?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když se mu to nelíbí, tak vrčí, dává výstrahu. Je to uplně normální. Naučit ho povel nesmíš, q potom důsledně aplikovat, tak by se to dalo odnaučit
Doplňuji:
Přes tohle asi ne , ale povel hlídej by se jistě naučit dal. Hlídej se cvičí od nějaké věci, nejlépe pána a potom se teprve přechází na jiné věci a nakonec lidi. Je však třeba perfektně zvládnout poslušnost a pes by měl už umět kousat a na povel pustit.

Další odpovědi:

Stříbrný

bud rada, protoze te hlida, a pokud vrci i na cloveka, ktereho znas, ale pes ne, pak ho stahni na voditku, pratelsky podrbej za usima a rekni, ze je to dobry...mozna bude chvili nervozni, ale to se podda

Zlatý

Sama si odpovídáš, ano ".. něco se mu nelíbí..", proto vrčí! Reaguje takhle na věci jemu neznámé. Pohlaď ho hned, poplácej a slovy uklidni.

Bronzový

Ano, znamená to, že brání.
Nesmíš ho uklidňovat, chlácholit, napínat vodítko a přitahovat ho k sobě - to mu naznačíš, že má pokračovat a že to chceš, aby tě bránil.
Představ si, že není tma a domluv se s někým, koho zná, aby vás potkal a chovejte se jako za světla...

Zlatý

přesně tak, tím vrčením Tě brání, sestry pes i když se škádlíme, jako že na ní útočím, jen na ni sahám z legrace, tak na mě vrčí taky a chce mě i kousnout../ale je to jen malej prďoch jorkšír/jednou se mu to povedlo, ale panička je panička, já s ním chodím na procházky, jsem s ním odpoledne, kupuju mu pamlsky, hračky patřím jen do jeho smečky..

jinak Retrívr je klidné plemeno a jen tak něco ho nerozčílí, tady na vesnici mají lidé hodně těchto pejsků a náš si s nimi rozumí..

nech ho být ať Tě brání má Tě rád..

Určitě si vás velm oblíbil,,chráni vas ,psi vyciti zlo takze urcite vyuzijte jeho talentu a cviky ho naucte ;)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.