vivatisCZ

Proč nám mžourání pomáhá lépe vidět?

Čím to jen je?

Nejlepší odpověď
Hornisse

Zacloněním zvýšíš hloubku ostrosti, to znamená, že nemusíš ostřit tolik, nebo dokonce vůbec. Je to stejný efekt jako u fotoaparátu

Další odpovědi
ahold

Protože omezíš periferní vidění a oko pozoruje menší úhel.
Doplňuji:
„Zaostřit“ pohled taky můžeš tak, že si přiložíš ruce na oči, jako by to byl dalekohled.

bolak

Já mám příliš zakřivenou rohovku, a když přimhouřím, tak taky líp vidím, a očařka mi říkala, že „to je jasný“, že si to tím vyrovnám zpátky tak jak by to mělo být, a proto líp vidím.