jjj123456789

Proč nacisté označovali jako „nadlidi“ modrooké blonďáky a ne ty, co vypadali jako jejich vůdce?

Nejlepší odpověď
anonym

Protože ta rasa byla v Německu asi hodně zastoupená. Hitler potřeboval někoho povýšit. Stejně tak musel najít veřejného nepřítele – Židy. Není to tak, že by Židé Němcům něco zásadního provedli, kvůli čemuž by museli Němci Židům vyhlásit válku. Jde jen o to, že když dáš lidem jasný idol a jasného nepřítele, tak se o to už společnost postará sama.
Hitler byl ve své práci tak dobrý, protože věděl, co platí na lidi, řekl bych, že to byl „vynikající sociolog“.

Další odpovědi
annas

Vložil jste v minulosti otázku
Proč nacistům nevadilo, že jejich vůdce není árijec?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nacistum-nevadilo-ze-jejich-vudce-neni-arijjec

O teorii nadčlověka a jeho zneužití opět odkaz
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-nietzschove-teorii-nadcloveka

"Byl to také darwinismus, který umožnil na člověka pohlížet z rasistického hlediska podle charakteristických rysů jako je výška, stavba kostry, tvar lebky, barva očí a vlasů, hustota ochlupení a dalších vlastností. Najednou se člověk ztratil, aby badatelé mohli třídit ostatní lidi jako ovoce do předem připravených ošatek.

Význam slova “Árijec” je v prostředí laické veřejnosti chápán jako synonymum pro příslušníka bílé rasy…….tedy bílé rasy z Evropy, abychom byli přesní……protože samotný výraz bílá rasa do sebe váže také Židy, Romy, Araby a další…..

Samotný výraz Árijec je díky nacismu vnímán jako synonymum pro člověka nordické rasové podskupiny. Nacisté zašli ještě dál a za Árijce pokládali modrooké a plavovlasé Teutony, i když v reálném světě za árijce byli pokládáni tmavovlasí náckové jako Himmler, Goebbels a další…….Adolf Hitler byl podle antropologů alpinsko-dinárský Árijec.
Hitler byl Darwinem doslova nadšen. Dokonce mu na titulu jeho knihy Mein Kampf věnoval slova díků: “Ten boj byl samozřejmě boj o přežití navržený Darwinem“. Evolucionisté(po­kračovatelé myšlenek Darwina) na základě evolučních učení vytvářeli archiv vlastností, rozměrů a správných charakteristik té či oné rasy. Dokonce vymýšleli nové podskupiny, do nichž by mohli zařadit “vzhledově nepřijatelné” jedince.

Nacistická oddanost darwinismu se stala součástí státní politiky již od jejího převzetí moci v Německu. Nacistické rasové zásady všeobecně známé jako “eugenika” byly určeny k především k vyloučení nemocných a zdravotně postižených ze společnosti. Nacismus chtěl pomocí darwinismu “zdokonalit” lidskou rasu stejným způsobem, jakým v přírodě vymírají slabí a nemocní."

atd.
Podrobnosti v odkazu
http://www.hre­benar.eu/2014/11/dar­winovy-evolucni-teorie-daly-intelektualni-zakllad-nacismu/

anonym

Protože Putin je taky blonďák jako ty a mysl si,že je ten nej.

Doplňuji:
Jen doplním,že 15. březen 1939 – Německé jednotky neprávem vstoupily do rozpadajícího se Česko-Slovenska a okupovaly ho až do konce druhé světové války.