Proč na východním Slovensku i bílí mluví jak cikáni?

Mají takový ten charakteristický přízvuk.

Odpovědi
led

Na Východnom Slovensku sa okrem spisovnej slovenčiny a jej oblastných variácii, používajú aj rómština, rusínština, maďarčina a polština a mnohí hutoria vychodniarsky.
Pre neznalého východniarština je záhadný jazyk.

Kelt

Je to patrně vliv prostředí. Bydli chvíli v Trebišove, nebo v Praze, nebo v Ostravě a budeš mluvit podle okolí.

jáára

Máme v práci odsouzený a taky mluví jak cikáni. Holt vliv prostředí.

… ještě jednou mi řekneš more a jedna ti přiletí!

bliz

Východní Slovensko jsi viděl asi pouze z vlaku. Já odtamtud pocházím a nikdo tam cikánsky nemluví krom cikánů samotných. Mluví se tam rusínky!

anonym

Je to více méně démonická mluva,oni si totiž myslí, že jsou světští a, že mají na lecos vrozený talent, který není nijak zvláště potřeba rozvíjet , protože se vychovají sami spontánně mezi sebou.

Human

To je východniarčina (nárečie) :D

Šidlo

nuž…niečo vám prezradím…bieli Slováci neznášajú rómskych slovákov z jedného prostého dôvodu…neznesú, že im v mnohých vecach nastavujú zrkadlo

len si to zhrňme:

  1. kradnú obidve skupiny…jedni zemiaky z poľa, druhí veci z práce
  2. jedni majú zlú hygienu, druhí ešte hrošiu…obe skupiny svorne tvrdia, že hygiena ničí zdravie
  3. obe skupiny si kupujú techniku, ktorú nevládzu splácať
  4. stavajú načierno…nota bene, bohatí bieli to už majú ako šport
  5. etika, etiketa, empatia a podobné výrazy sú pre väčšinu oboch skupín vulgarizmy
  6. adorácia psychopatov..­...v lepšom prípade ,,celebrít"
  7. status quo je boh pre obe skupiny, každá zmena je to najhoršie na svete

a dalo by sa pokračovať…ono, východniari sú menší snobi a pokrytci ako západniari a tieo rovnaké vlastnosti s menšinou si otvorene priznávajú…

pamätajte: jazyk odráža myslenie úplne presne