RyuzakiKate

Proč na tuto klasickou otázku nedokáže žádný matikář odpovědět?

„A k čemu nám to bude?“
Zatím jsem se nedočkala kloudné odpovědi, maximálně to, že to bude potřeba pro toho, kdo bude studovat matiku, ale to u nás nikdo nechce ani za nic a všichni jsou pak akorát naštvaní, že nechápou nesmyslnou a úplně zbytečnou látku, jako jsou například vektory, rýsování hranolu, logaritmy a podobně. Když se někdo takhle zeptá, vždy to učitele zarazí a buď teda odpoví to, co jsem psala výš, nebo neodpoví vůbec.
Setkali jste se s tím už někdy? Jak reagoval váš matikář?
Doplňuji:
Ocko, já nejsem ta, která se ptala :) Netajím se s tím, že matiku nesnáším, ale mám pro to mnoho důvodů, přesto se to snažím dát horko těžko aspoň na tu čtyřku. Bohužel mám teď ale problém s tím, že mě nemá kdo doučit, většina si dělá svoje věci už na maturitu a brácha s tím měl taky potíže… Nejspíš je to u nás dědičný, nedivila bych se. S čímkoliv jiným si dokážu poradit sama, ale s tímhle ne, proto jsem opět zoufalá – září pryč a z matiky dvě pětky a těžce vydřená tři s mínusem.

Nejlepší odpověď
RedC22

Dva důvody:

Ačkoliv se ti to nezdá, matika hodně rozšiřuje tvoje schopnosti logickýho a analytickýho myšlení.

Matika je základ přírodních věd a tehniky. Pokud cheš porozumět přírodním vědám, technice, ale i hromadě jiných věd, musíš taky porozumět matice.

Další odpovědi
Drap

Celá matematika rozvíjí logické myšlení.A to je hlavním důvodem učit ji i ty, keté se chtějíživit něčím jiným. A nikdo z vás ještě přesně neví, co bude v životě dělat, a co všechno se mu bude hodit.

Lucijej

Proč?
Odpověď je nasnadě. Tyhle příklady se neučíme proto, abychom je někdy v životě řešili. Tyto příklady se nám s největší pravděpodobností hodit nebudou. Ale bude se nám hodit logické a jiné myšlení, které si výpočtem (někdy až šílených nesmyslů) vytváříme. Také postupy, které si při zdolávání číselných úskalí vytváříme, naleznou v našem dalším životě a jeho nástrahách své místo. Dnes je první den, kdy píši o matematice a nenadávám na ni… :o)

http://speedy-world.blog.cz/0902/k-cemu-je-vlastne-dobra-matematika
http://data.id­nes.cz/mfdnes/k­avarna/pdf/2011/­kavarna-20110514.pdf
http://math.fel­d.cvut.cz/mt/in­dexcx.htm

http://data.id­nes.cz/mfdnes/k­avarna/pdf/2011/­kavarna-20110514.pdf
http://math.fel­d.cvut.cz/mt/in­dexcx.htm

anonym

My jsme se matikáře na takové věci neptali. Byli jsme asi „méně informovaní“ o tom, co pro náš život je a bude zbytečné. Nikdy totiž nevíš, co Ti život přihraje do cesty. Nikdy tedy nevíš, k čemu se Ti budou hodit logaritmické tabulky. Rozhodně jsem nikdy neměla pocit, že mi ublížilo umět rýsovat. Prostě za našich „mladých let“ jsme to brali tak, že učební osnovy jsou závazné pro nás žáky i pro učitele. Měli jsme se něco naučit, tak jsme se to učili. Možná by naše současná mládež měla menší problémy se svými znalostmi, kdyby méně přemýšlela o jejich uplatňování v praxi.
Víš, mně nejvíc vadí to, že se zřejmě nechcete jako „naše budoucnost“ učit (t.j. připravovat na svůj budoucí život a budoucí povolání), úkoly si necháváte velmi často vypracovávat „starými Kozáky“ tady na Odpovědích a hledáte jenom způsob, jak se svých školních povinností zbavit, nebo je obejít. Kdo by Vám asi tak dokázal poradit, kdybychom my starší ve Vašich létech přemýšleli stejně?
Přesná odpověď tedy je: Možná Ti to bude k ničemu, ale sklapni a nauč se to!
Doplňuji:
Taky mne od Tebe taková otázka dost zaskočila. Jsem ráda, že to není Tvůj případ (moc ráda).☺

huxa

každý den je něco třeba vypočítat, někdy častějí a vědomněji, někdy zase něco složitějšího. osobně jsem mnohokrát i mimo školu potřeboval nákres hranolu a různé rovnice

anonym

„Nikdy nevíš, kdy se ti to bude hodit“

misskas

taky nechapu,bracha se uci na kuchare a pochybuju ze by na desce nebo v hrnci pocital nebo rysoval takove zbytecnosti.