RyuzakiKate

Proč na sebe řidiči autobusů mávají, když se míjejí?

Je v tom nějaký kolegiální podtext?

Nejlepší odpověď
anonym

Kolegialita- příslušnost k „cechu“…:D

Další odpovědi
Ella

ano, všichni jsou to vlastně kolegové, i když se třeba osobně nikdy nepotkali – zdraví se nejen řidiči autobusů – MHD s MHD, linkové s dálkovými – buď mávají nebo v noci bliknou blinkrem doleva :), stejně tak autoškoly se zdraví – většinou, motorkáři, tramvajáci, řidiči kamionů – ale to by nedělali nic jiného, tak většinou jen když potkají kamion ze stejné firmy :) nebo země…
mě to přijde milé, když jsme někde na cestě a najednou na vás blikne z protější strany dálnice bus, tak to potěší… víte, že v té naší i cizí zemi nejste sami :)

www

  1. Ano, jsou to kolegové
  2. Často se znají osobně

Sůwa

Všichni odpověděli správně, že je to forma pozdravu, ale já přidám ještě úsměvnou příhodu. Kdysi jsem šla s dcerou proti proudu Sázavy a vodáci na nás volali „ahoooj“. Dcera povídá " mami, to oni tě všichni znají ?". Myslela to vážně 🙂.

Drap

Zdraví se jako kolegové.

Amie

Je to takéový zvyk – řidiče dopravních prostředků (nejen autobusů) se prostě zdravý. Děda mi i říkal, že dřív na sebe blikali i řidiče stejných aut. Prostě přátelský pozdrav, něco ve smyslu „ahoj, štastnou cestu“.
Někteří se znají ale dělají to vlastně všichni i když se osobně neznají. Nebo třeba autoškoly.

Pak to znamená i „díky“ když jim uvolní cestu nebo při obtížné zatáčce nechají vzájemně vyjet, ale to dělají vlastně všichni řidiči nezávisle kde jednou.

mojitek

Oni se ani znát osobně nemusí,motorkáři kteří se neznají se taky zdraví.Tím dávají najevo soudržnost a je jedno jestli jde o tramvajáka nebo o motorkáře.

hanulka11

ber to tak, když se s někým budeš pravidelně potkávat , třeba i několikrát za den – tak se jistě brzy taky pozdravíte – a oni se prostě zdraví

Rocker

Mávají na sebe i tramvajáci,znají se z depa tak se zdraví.Od doby,co mám pejsky,se zdravím i s pejskaři,i když je neznám:-)

jmhad

To má původ v dávnověku automobilů,kdy jich bylo na cestách pomálu a zdravil se tak každý řidič. My starší to pamatujeme ještě někdy do 60 let minulého století.Pak autíček přibývalo a člověk by mával pořád.Tak se od toho postupně upouštělo a pozdrav zůstal jen u některých profesích.