Avatar uživatele
RyuzakiKate

Proč na sebe řidiči autobusů mávají, když se míjejí?

Je v tom nějaký kolegiální podtext?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, iceT před 4352 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Kolegialita- příslušnost k „cechu“…:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ella

ano, všichni jsou to vlastně kolegové, i když se třeba osobně nikdy nepotkali – zdraví se nejen řidiči autobusů – MHD s MHD, linkové s dálkovými – buď mávají nebo v noci bliknou blinkrem doleva :), stejně tak autoškoly se zdraví – většinou, motorkáři, tramvajáci, řidiči kamionů – ale to by nedělali nic jiného, tak většinou jen když potkají kamion ze stejné firmy :) nebo země…
mě to přijde milé, když jsme někde na cestě a najednou na vás blikne z protější strany dálnice bus, tak to potěší… víte, že v té naší i cizí zemi nejste sami :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

  1. Ano, jsou to kolegové
  2. Často se znají osobně

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Všichni odpověděli správně, že je to forma pozdravu, ale já přidám ještě úsměvnou příhodu. Kdysi jsem šla s dcerou proti proudu Sázavy a vodáci na nás volali „ahoooj“. Dcera povídá " mami, to oni tě všichni znají ?". Myslela to vážně 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Zdraví se jako kolegové.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Amie

Je to takéový zvyk – řidiče dopravních prostředků (nejen autobusů) se prostě zdravý. Děda mi i říkal, že dřív na sebe blikali i řidiče stejných aut. Prostě přátelský pozdrav, něco ve smyslu „ahoj, štastnou cestu“.
Někteří se znají ale dělají to vlastně všichni i když se osobně neznají. Nebo třeba autoškoly.

Pak to znamená i „díky“ když jim uvolní cestu nebo při obtížné zatáčce nechají vzájemně vyjet, ale to dělají vlastně všichni řidiči nezávisle kde jednou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Oni se ani znát osobně nemusí,motorkáři kteří se neznají se taky zdraví.Tím dávají najevo soudržnost a je jedno jestli jde o tramvajáka nebo o motorkáře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

ber to tak, když se s někým budeš pravidelně potkávat , třeba i několikrát za den – tak se jistě brzy taky pozdravíte – a oni se prostě zdraví

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Mávají na sebe i tramvajáci,znají se z depa tak se zdraví.Od doby,co mám pejsky,se zdravím i s pejskaři,i když je neznám:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

To má původ v dávnověku automobilů,kdy jich bylo na cestách pomálu a zdravil se tak každý řidič. My starší to pamatujeme ještě někdy do 60 let minulého století.Pak autíček přibývalo a člověk by mával pořád.Tak se od toho postupně upouštělo a pozdrav zůstal jen u některých profesích.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek