Bronzový

Proč na sebe řidiči autobusů mávají, když se míjejí?

Je v tom nějaký kolegiální podtext?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Kolegialita- příslušnost k "cechu"....:D

Další odpovědi:

Stříbrný

ano, všichni jsou to vlastně kolegové, i když se třeba osobně nikdy nepotkali - zdraví se nejen řidiči autobusů - MHD s MHD, linkové s dálkovými - buď mávají nebo v noci bliknou blinkrem doleva :), stejně tak autoškoly se zdraví - většinou, motorkáři, tramvajáci, řidiči kamionů - ale to by nedělali nic jiného, tak většinou jen když potkají kamion ze stejné firmy :) nebo země...
mě to přijde milé, když jsme někde na cestě a najednou na vás blikne z protější strany dálnice bus, tak to potěší... víte, že v té naší i cizí zemi nejste sami :)

Zlatý

1. Ano, jsou to kolegové
2. Často se znají osobně

Zlatý

Všichni odpověděli správně, že je to forma pozdravu, ale já přidám ještě úsměvnou příhodu. Kdysi jsem šla s dcerou proti proudu Sázavy a vodáci na nás volali "ahoooj". Dcera povídá " mami, to oni tě všichni znají ?". Myslela to vážně :-).

Zlatý

Zdraví se jako kolegové.

Pokročilý

Je to takéový zvyk - řidiče dopravních prostředků (nejen autobusů) se prostě zdravý. Děda mi i říkal, že dřív na sebe blikali i řidiče stejných aut. Prostě přátelský pozdrav, něco ve smyslu "ahoj, štastnou cestu".
Někteří se znají ale dělají to vlastně všichni i když se osobně neznají. Nebo třeba autoškoly.

Pak to znamená i "díky" když jim uvolní cestu nebo při obtížné zatáčce nechají vzájemně vyjet, ale to dělají vlastně všichni řidiči nezávisle kde jednou.

Zlatý

Oni se ani znát osobně nemusí,motorkáři kteří se neznají se taky zdraví.Tím dávají najevo soudržnost a je jedno jestli jde o tramvajáka nebo o motorkáře.

Zlatý

ber to tak, když se s někým budeš pravidelně potkávat , třeba i několikrát za den - tak se jistě brzy taky pozdravíte - a oni se prostě zdraví

Stříbrný

Mávají na sebe i tramvajáci,znají se z depa tak se zdraví.Od doby,co mám pejsky,se zdravím i s pejskaři,i když je neznám:-)

Bronzový

To má původ v dávnověku automobilů,kdy jich bylo na cestách pomálu a zdravil se tak každý řidič. My starší to pamatujeme ještě někdy do 60 let minulého století.Pak autíček přibývalo a člověk by mával pořád.Tak se od toho postupně upouštělo a pozdrav zůstal jen u některých profesích.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4393
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.