Bublinnka

Proč na pánvičce olej vznítí a v troubě ne?

Nejlepší odpověď
dědapetr

V troubě nejde na plech přímý plamen jako na pánev.Vyšší teplota a přímý plamen púsobí na pánev.

Další odpovědi
Drap

Nevzní tí se olej ale jeho páry, V trobě tyto páry nepříjdou do styku s otevřeným plamenem

baghira

Kromě toho trouba má termostat, takže na rozdíl od pánvičky teplota nepřekročí danou mez.

venkovan

Olej – páry se vznítí i na elektrickém vařiči – není to jen na plynovém. Vznítí se, že přesáhnou zápalnou teplotu která je přes 300°C (je to silně orientační). V troubě kde je termostat a svým způsobem i málo kyslíku to tak divoké není. Ale bez termostatu tak tam shoří taky všechno.
Ale nebylo by lepší ještě se zeptat jak hasit hořící olej na pánvi?