VampGirl

Proč na Nový rok nemá nikdo svátek?

Nejlepší odpověď
annas

Ale má. Dne 1. ledna je křesťanský svátek – Oktáv Narození Páně (svátek Panny Marie, Matky Boží).

Protože kdysi bývala Marie uvedena v kalendáři několikrát, její jméno bylo vypuštěno. Nový rok jako svátek je dědictví po Římanech.

Zdroj: http://www.li­bri.cz/databa­ze/jmena/den.php?m=1&d=1

Další odpovědi
hanjimka

Slavit po bouřlivé noci ještě něčí svátek by možná bylo už moc.

torro

na nový rok si můžou dát svátek lidé kteří nemají jméno v kalendáři a to pak můžou slavit 1.1. teda aspon tak mi to bylo vysvětleno 🙂

Pavel1212

Těžko říct – třeba není tolik jmen, nebo to prostě nechtěli, ať se ten den nazývá pouze Nový rok…

Terryle

Ty bys chtěla slavit svátek celodenní kocovinou? :o)))