Heřman

Proč na nové silnici je méně sněhu než na jiné (staré) silnici?

Před naším domem udělaly novou silnici a když napadne sníh tak místama je vidět skoro až na povrch silnice ale na staré obecní silnice je sníh a sleze jen když silnici posypou pískem nebo solí.

Nejlepší odpověď
honza19hk

pokud vede pod silnicí nebo jinou plochou horkovod nebo kanalizace,teplo z vody vzlíná vzhůru a ohřívá asfalt,člověk to při doteku nepozná ale taje v těchto místech sníh rychleji než jinde.

Další odpovědi
terry

honza19hk – u nás pod silnicí vede kanalizace a určitě není silnice oteplená po celé šířce. Je vidět, kudy vede potrubí. Dokonce i kudy vedou ty připojovací trubky.
Může to být i tím, že je nová silnice zhotovená z materiálu jiného složení. Ten pak může jinak přijímat tepelnou energii.