Proč na některé lidi nejdou samičky komára?

To nemají ti lidé dobrou krev. Plno lidí používá repelenty, ale moc jim nepomůžou a dost lidí nepoužívá nic a mají klid.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Jedna z již vložených otázek.

http://www.odpovedi.cz/…

Kopíruji odkaz fcoppa, v němž je vyčeroávající odpověď.

Komáři si vybírají oběti podle potu a vůní, tvrdí vědci

http://www.novinky.cz/…

Doplňuji:
Omlouvám se za překlep u avataru fcoopa., stejně u slova vyčerpávající.

Další odpovědi:

Všeobecně se tvrdí, že kdo nechce trpět zbytečně např. při vodácké dovolené, je třeba se předávkovat vitamínem B, tzn. pangamin, pivovarské kvasnice samozřejmě pivo. Tento vitamin se bez potíží vylučuje močí, ale i potem a to komáry odpuzuje. Já např. pivo piju jen vyjímečně a komáři ani jiná havěť (klíšťata atd.)mě nepronásledují. Občas nějaké hovado ( ovád i to druhý) . Prý je to skutečně krevní skupinou, říkal jeden pan doktor. Některá jim prostě nechutná.

Zlatý

Jak bylo zjištěno, samička potřebuje ke zdárnému vývinu vajíček získat aminokyseliny, obsažené v krvi.
Podle mého názoru tedy množství aminokyselin a jejích druhů v krvi tedy bude způsobovat onu větší či menší atraktivnost krve.

Stříbrný

Komáři(ce) se poznají, kde je oběť, podle množství vydechnutého oxidu uhličitého..takže nesmíš tak moc funět :-)

Diskuze k otázce

anonym

tak jsem dal k vymazání

Stříbrný

manon

česílko: Nádherná formulace otázky :D - po včerejší zkušenosti, že člověk tady musí být pedant, se ani nedivím :)

anonym

@manon- poslední dobou nemám moc času, ale něco mi včera uniklo nebo jak mám rozumět tvé poznámce? :))

Stříbrný

Funna

jednoduše...česílko bylo napadnuto ve své otázce"kolik komárů vysaje....", že komáři krev nesají, jen komáří samičky...tak proto ta "odborná" přesnost .-)

anonym

...aha, tady když se něco člověk chce zeptat, aby byl sám jako encyklopedie. žádná pohoda, co?

Stříbrný

manon

Bohemica: Ale ono to bylo taky včera spíš v legraci ta odpověď, ale líbí se mi, jak česílko kvůli tomu precizně formuluje :) Takže zatím je to na pohodu - v tomto případě.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.