Avatar uživatele
anonym

Proč na některé lidi nejdou samičky komára?

To nemají ti lidé dobrou krev. Plno lidí používá repelenty, ale moc jim nepomůžou a dost lidí nepoužívá nic a mají klid.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, aramah, anonym před 4207 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Jedna z již vložených otázek.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nekteri-lide-vice-lakaji-komary

Kopíruji odkaz fcoppa, v němž je vyčeroávající odpověď.

Komáři si vybírají oběti podle potu a vůní, tvrdí vědci

http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/178067-komari-si-vybiraji-obeti-podle-potu-a-vuni-tvrdi-vedci.html

Doplňuji:
Omlouvám se za překlep u avataru fcoopa., stejně u slova vyčerpávající.

Upravil/a: annas

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Všeobecně se tvrdí, že kdo nechce trpět zbytečně např. při vodácké dovolené, je třeba se předávkovat vitamínem B, tzn. pangamin, pivovarské kvasnice samozřejmě pivo. Tento vitamin se bez potíží vylučuje močí, ale i potem a to komáry odpuzuje. Já např. pivo piju jen vyjímečně a komáři ani jiná havěť (klíšťata atd.)mě nepronásledují. Občas nějaké hovado ( ovád i to druhý) . Prý je to skutečně krevní skupinou, říkal jeden pan doktor. Některá jim prostě nechutná.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Jak bylo zjištěno, samička potřebuje ke zdárnému vývinu vajíček získat aminokyseliny, obsažené v krvi.
Podle mého názoru tedy množství aminokyselin a jejích druhů v krvi tedy bude způsobovat onu větší či menší atraktivnost krve.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

Komáři(ce) se poznají, kde je oběť, podle množství vydechnutého oxidu uhličitého..takže nesmíš tak moc funět 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

tak jsem dal k vymazání

před 4207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

česílko: Nádherná formulace otázky :D – po včerejší zkušenosti, že člověk tady musí být pedant, se ani nedivím :)

před 4207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

@manon- poslední dobou nemám moc času, ale něco mi včera uniklo nebo jak mám rozumět tvé poznámce? :))

před 4207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

jednoduše…česílko bylo napadnuto ve své otázce"kolik komárů vysaje…„, že komáři krev nesají, jen komáří samičky…tak proto ta "odborná“ přesnost .-)

před 4207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

…aha, tady když se něco člověk chce zeptat, aby byl sám jako encyklopedie. žádná pohoda, co?

před 4207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Bohemica: Ale ono to bylo taky včera spíš v legraci ta odpověď, ale líbí se mi, jak česílko kvůli tomu precizně formuluje :) Takže zatím je to na pohodu – v tomto případě.

před 4207 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek