terry

Proč na hodně otázek odpovídáte, že zde DÚ neřešíte? Vím, že je zde neřešíte, ale ne vše jsou DÚ a jindy stačí napovědět

Doplňuji:
Vypadá to skoro, že jsem sama, komu se z hlavy za 30 let nepoužívání vykouřily mat.vzorce. A když potřebuju poradit, dostane se mi rady, DÚ zde neřešíme. Přitom by stačilo se podívat na některé jiné otázky či odpovědi, které napoví zda to je či není DÚ.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Já když odpovídám na něčí domácí úkol Matika/fyzika, tak se snažím vysvětlil i jak se k tomu číslu dojde, což si myslím, že je nejsprávnější než pouze hodit číslo. Když se to podrobně vysvětlí tak to bude víc kuprospěchu, protože si z toho lze říct ponauzčení a spočítat si třeba podobný příklad

Další odpovědi
Danča84

Mluvím jen za sebe, ale pokud něco vím a můžu pomoci, odpovím ať už to domácí úkol je nebo ne. Dělím otázky na vím odpověď/nevím odpověď, ne na úkol/neúkol. Jako kdyby nikdo z nás co tu přispíváme, nikdy úkol neopsal před hodinou a „zapoměl ho dát podepsat“, nebo minimálně se nikdo na něco složitějšího nezeptal rodičů. (Kdo z vás je bez hříchu, ať první hodí po ní kamenem. Jan 8,3–11) Doba jde dál, rodiče se o své děti zajímají čím dál tím méně, a tak není divu, že se školáci místo mamky nebo taťky ptají nás…
„Není důležité všechno vědět, důležitější je vědět, kde to najdeš“ – citát mně neznámého autora
„Není důležité všechno vědět, důležitější je vědět, koho se máš zeptat“ – moje verze:-)
Děti by se měli naučit ne znát každou pitomost, ale efektivně řešit zadané úkoly!

Drap

Už ze zásady. Pokud někdo řeší domácí úkoly tím, že si je nechá od někoho vypracovat, tak se toho zřejmě moc nenaučí. A co se naučí je to, že každá povinost se dá nějak obejít, nebo převést na někoho jiného.
A pokud něco vypadá jako úkol, tak ho taky zá úkol považujeme.

baghira

Řešit něčí domácí úkol mi nepřipadá fér
(ale připouštím, že občas odpovím i na zcela očividný)

arygnoc

terry, tak nam napište, že to není dú.

i když teda nevin nevim, jestli nedelate dú za dítě.
:))

naco jnak by vám ty vzorečky byli? snad mi nechcete říct, že po 30 leté ignoraci vzorečků vás najednou zajímají?

fcoop

Mě ani tak nevadí(pokud je nevadí správné slovo),že jsou to DÚ. Co se mi nelíbí ---- je to tak těžké,najít si TO na Netu,nebo jsou tak pohodlní?

terry

Potřebovala jsem spočítat krycí plachtu na bazén. Měla jsem 2 rozměry.