Michal Kole

Proč na automobilových rallye závodech jsou divácí pouze za páskou a ne za pevným ocelovým plotem z průžné měkké oceli ?

Aby ocel pohltila nárazovou energii zdeformovala se a automobilový závodník a divák zůstali pokud možno bez zranění ?

http://www.ces­katelevize.cz/ct4/mo­to/194286-pri-nehode-na-barum-rallye-zemrel-divak-soutez-byla-zrusena/

Odpovědi
www

Proč? Stačí jen malinko zapřemýšlet alespoň z pohledů ceny, účelnosti, efektivity ap.
Zkus to.

hanulka11

asi jsi nikdy na žádné rallye nebyl .......- jezdí se po běžných silnicích a ne okruzích , takže stavět kolem silnic ploty ......., že jsou neukáznění lidé je to smutné – pak na to doplácí jen oni sami

venkovan

Někoho kousne had, jiného praští závodní auto když vyjede ze silnice, jiný se přejí bůčkem , další zapomene, že žábry mají ryby a ne lidi, atd. Co naděláme, prostě tak je to v tom životě nastavené.