zzzzz

Proč myslíte, že se na amerických školách tak často střílí?

V Evropě se to stává také, ale není to tak často.

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/287868-utocnik-na-zakladni-skole-v-usa-zabil-matku-a-20-deti-ktere-ucila.html

Nejlepší odpověď
Alesh

Protože jsou magoři, totálně nechali zhroutit hierarchii lidských hodnot. V kombinaci s faktem, že v USA se dá bouchačka sehnat na každém rohu.

Další odpovědi
dudu

Na něco podobného, zdá se už máme zaděláno.
Co divného se děje s rodinou a ta naše má za letošek jeden primát: letos poprvé se více dětí narodilo z nesezdaných soužití než za manželství. Letos poprvé už je normou matka, otec a dítě, jejichž vztah neumíme ani pojmenovat, pro který zákon nezná žádné označení. A víc než půlka manželství se rozvádí, víc než polovina rodičů je rozloučena.
Autorka slov: Daniela Kovářová, advokátka a šéfredaktorka Rodinných listů

badisko

chteli to sami …zbran pro kazdeho …tak se nedivte .....a taky sorry… ale jak se muzou Americane oznacovat za vlastence atd… kdyz je to samej pristehovalec a potomek otroku?…nevim asi to bude taky tim ze …jejich geneticka vybava neni tak uplne cista …tak se clovek nedivi ze jim sibe …

venkovan

V Evropě se to stane záležitostí tak do 20 let. A nic s tím nenaděláme – je to výsledek současné civilizace, respektive ve společnosti respektovanými prostředky (film, knihy, média) masírování násilím mentálně citlivějších osob.

BANAN93

protože tam má každá rodina doma 10 bouchaček a prodávaj se tam jak rohlíky

franku

Protože svobodu pochopili trochu jinak.Přešli od otrokářství rovnou ke kapitalismu a asi to pro ty otroky nebylo moc dobré.

anonym

Protože tam je to normální.Od začátků Ameriky se spory řešili střelbou.A po­dívejte se jak Američani se snaží tu svoji kulturu přenášet na ostatní země, která se nechce přizpůsobit jejich stylu života.Jejich mentalitu přesně vystihuje film AVATAR, kde se snaží na dobyté planetě přizpůsobit styl života obyvatelů planety jejich zájmům na této planetě.
Dalším faktorem je dostatek střelných zbraní a jejich snadné získání.A v ne­poslední řadě je to na základě různých počítačových her neúcta k životu druhých lidí.
Vždyť z Ameriky je nejvíce akčních dilmů kde se jen střílí a teče proudem krev.Pro mladé lidi je hrdina ten, kdo toho nejvíce postřílí.A podle toho se také chovají.