chachar1922

Proč myslíte, že máme být hrdí na to, že jsme Češi ?

Doplňuji:
Chci tady napsat, že jsem nic tady včera ohledně tady toho nepsala. A taky nevím, že tu byl podobný nebo stejný příspěvěk !

Nejlepší odpověď
manon

Nevím, jestli máme být přímo hrdí, ale stydět bychom se za to určitě neměli. Přinejmenším toto nikdy nebyl dobyvačný národ, narodilo se tady mnoho nadaných, schopných, pracovitých, šikovných nebo laskavých lidí. Nezapomněli tvořit nebo zůstat sami sebou v tom dobrém slova smyslu ani v dobách usurpátorských.
Nic není ideální a nikde to není ideální a nikdy nebude. V každém národu se najdou povaleči, zrádci, zločinci. Ale pořád je snad více těch, za které se stydět nemusíme.
Doplňuji:
Občas asi neškodí to připomínat… Naopak, mám dojem, že je to třeba. V tom sebevědomí a umění ocenit i sami sebe hodně pokulháváme za světem a necháváme si nakukat, že TAM JINDE, tam jsou ti praví kabrňáci…

Další odpovědi
anonym

Jako národ za sebou máme historii, kterou nám může spousta jiných národů závidět. Ačkoliv jsme malá země, tak máme spoustu vynikajících sportovců, tvůrců a vědců. Máme tak nádhernou zemi, že ji obdivuje celý svět. Nejsou tu činné sopky, zemětřesení neničí naše obydlí, nehrozí tornáda a jiné ničivé síly.
Máme tu „trochu nepořádku“, protože jsme podcenili snahu některých lidí po revoluci dostat se snadno a rychle, nejčastěji podvody, k velkému majetku. Takže máme i co dělat. Pokud se nám tento stav podaří napravit, tak budeme mít být na co hrdi ještě mnohem víc.
Pokud se tu někdo musí ptát (a není to první otázka v tomto smyslu), tak zřejmě na svou vlast hrdý není. V tom případě by měl zvážit, zda nebude „pečené holuby“ lépe hledat jinde. Všude se na chleba musí vydělávat. Ve všech zemích jsou politici a lidé úplatní penězům a postavení. Pokud si někdo myslí, že existuje země, kde to tak není, tak by měl vyzkoušet na vlastní kůži, jaká je realita. Možná by se příště tak naivně neptal, proč si vážit „rodné hroudy“.
Myslím si, že na svůj domov a na „češství“ máme být proč hrdí. Až nám to jako národu dojde, tak se lépe vypořádáme i s nešvary, které nám v cizině dobré jméno kazí.

anonym

A proč máme po několikáté odpovídat na totéž někomu, kdo sem vpadl večer, aniž by se obtěžoval si přečíst pravidla, v nichž je opakování otázek považováno za podvádění?
viz odkazy:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jste-hrdi-na-to-ze-jste-cesi
Doplňuji:
ad manon – otázka je v rubrice Historie, takže bych tvá tvrzení poněkud korigoval. Např. v r. 1301 ovládali Přemyslovci území od Baltu po Bělehrad (včetně Míšeňska a značné části Uher), Velkomoravská říše, expanze Západoslovanů do Evropy v 6. století a další (kdy byli Slované považováni za velmi zdatné a bojovné kmeny.)
I později česká vojska slula odvahou, ale i vidinami kořisti – viz slavná epizoda obléhání Milána (1158), díky čemuž získala česká knížata právo na královskou korunu od německého císaře Fridricha Barbarossy.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­bl%C3%A9h%C3%A1n%C3%AD_M­il%C3%A1na
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­bor:Wenceslau­sIImap-cs.png
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C5%99e­myslovci
(ad tazatelka, večer jsi vložila 1. dotaz po registraci)

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=vlastenec

fcoop

Každý příslušník každého národa je hrdý na to,že je to,co je.Tedy Čech,Rus,Angli­čan........a tak dále.

Ty strašidelné – do bezvědomí omílané fráze o historii,kterou nám každý může závidět, jak máme nádhernou zemi – tady malou,támhle velkou,tu akorát,někde sopky mají,někde zase ne,někde tornáda nemají,někde zase mají – řekl bych,že v době hurikánů se celý národ tak nějak semkne,že? ---my – Češi – máme ty své zlaté končetiny,máme svůj – ach tak specifický smysl pro humor----------------blablabla.

Podívejme se na výsledky nedávných voleb – třeba.
Nebo na Václavák plný hajlujících Čechů. (archivní záběry,starý týdeník,docela mi spadla čelist a vůbec jsem „hrd“ nebyl).

Podívejme se na naši,českou nedávnou historii – řekněme mizerných sto let...........

Podívejme se na Historii jako takovou – o čem to vlastně je?
Naprosto dominantní rys slavné Lidské Historie jsou -------války. Tedy zabíjení ve jménu čehokoli.

Pak se postaví socha – vítěznému řezníkovi – a další ji svrhne,a tak pořád dokola.

Nebylo by o žbrďolu lepší být hrdý na to,že jsem slušný ČLOVĚK?

Doplňuji:
Oprava – nebyl to Václavák,byl to Staromák.
A na druhou stranu – asi bylo dost těžké nepřijít.
http://www.us­trcr.cz/data/pdf/pa­met-dejiny/pad1202/048-059.pdf

manon

Dr.Axl: Ano, bylo by bývalo vhodnější napsat až na výjimky z dob dávno minulých. Jojo, všichni mají nějaký vroubek :)

chachar1922

Já si myslím, že by jsme měli být hrdí na to, kde jsme se narodili. Jak už tady jeden psal. Můžeme být každý rád, že nežijeme v zemích, kde jsou přírodní katastrofy. Taky si myslím, že máme být rádi za to, že jsme se nenarodili někde v nějakých chudých zemích, nebo v zemích kde jsou (pro nás) nepochopitelná náboženství. A myslím, že by to měla být správně povinnost každého být hrdý na svou vlast, ač se v dnešní době nedivím, že jsou někteří naši republikou znechuceni. Ale můžeme si za to sami co se tu děje. Zajímal mě váš názor, protože se stále častěji setkávám s lidmi, hlavně v mém středoškolském věku, kdy nad tím ani nikdy ještě neuvažovali ! Volí strany, u kterých si ani nepřečetli program. Myslím, že jsme generace, která v budoucnu naši České republice s takovou asi nepomůže. V hlavě mají jen facebooky (říká to ta pravá, která ten faceboook má taky, co už), modní trendy, dohadují se jaká značka bot je lepší, v bufetě si kupují předražené bagety. Ale je jim úplně jedno co jednou s touto zemí bude.

manon

chachar1922: Docela pěkně řečeno. Jsem ráda, že jsem se nepletla a že s národní hrdostí problém nemáš :)

anonym

Chachar1922, jsi tu nová, takže leccos se dá přejít s přivřením oka. Jen je třeba, abys věděla, že jsou tu nějaká pravidla pro zaregistrované členy tohoto serveru a také kodex, který upřesňuje to, co v pravidlech není, nebo je, ale jen okrajově.
Podívej se na stránku dole a obojí si pročti. Potom se nebudeš zbytečně dostávat do situace, že Tě tu budeme „pérovat“ kvůli opakujícím se otázkám.
Malá rada je, že než příště otázku položíš, tak si ji zadej do vyhledávací lišty vpravo nahoře. Najdeš-li tam něco podobného, tak buď svůj dotaz uprav tak, aby nekopíroval to, co už tu bylo zodpovězeno, nebo polož jinou otázku.

chachar1922

Oukej ;)

Sůwa

chachar1922 – bedlivě sleduj cvrkot tady. Kdo nejvíc káže o kodexu, nejvíc ho i porušuje ☺☺☺

anonym

:)

manon

ocko: Proč myslíš, že tazatel není hrdý na svůj národ? Podle mne to může být přesně naopak.

anonym

Manon, pokud už se na to někdo vůbec zeptá, tak jeho vztah k národní hrdosti je při nejmenším problematický.

manon

Promiň ocko, ale po včerejší diskusi u této otázky to vidím všelijak, jen ne tak jako Ty: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zaclente-typickeho-cecha

anonym

Manon, já ale svůj názor nikomu nevnucuji. Také si ničí názory vnucovat nenechám. Máš snad pocit, že je to jinak? Většinou si Tvé odpovědi čtu se zaujetím. Nemám potřebu psát své, když se s něčím názorem ztotožňuji, ale hodnotím i takové, které jsou opačná a vypovídají o názoru a zralosti odpovídajícího. Vidět můžeš věci skutečně úplně jinak. Ty máš své zkušenosti, já zase svoje. Není to ale naprosto o tom, že by bylo něco špatně na mém nebo Tvém postoji.

manon

ocko: Já jen nechápu, jak lze být hrdý na to, že jsem Čech a přitom pohrdat typickýmí Čechy. Přijde mi to drobet jako protimluv. Ale to nic… Nevnucuji Ti žádný názor.

anonym

manon .. kdyby byla Olympiada v protireceni a blbosti , tak mame 2 zlate .. a nas narod muze byt opet hrdej ( ja za tu blbost ) :) a …
netreba snad doplnovat .. :) -iv-

manon

  • iv-II.: Kdepak, iv, Ty bys zlatou za blbost získat nemohla :D

anonym

.. tak tedy stribrnou , no .. o. bude mit holt dve zlate !
:) -iv-

anonym

Jenže naše politická scéna nejsou typičtí Češi. Ono to ani zdaleka protimluv není.
Typický Čech je ten, který toho hodně „naklábosí“ než se rozhodne něco udělat. Naše známá „holubičí povaha“. Když už je toho hodně, tak si pořádek dokážeme udělat.
A hrdá? Jsem na to, že jsem Češka. Napsalas, že nejsme dobyvatelé. Přesto jsme národ, který v dějinách vládl zemím od Baltu až k Jadranu. Možná to nebylo z titulu válek, ale spíše diplomacie a moudrosti. A na tu já věřím. Češi nejsou hloupý národ. Pokud něčím pohrdám, tak je to podlost, hloupost, licoměrnost. I to jsou vlastnosti, které našemu národu nejsou cizí. I na těchto stránkách je to viditelné.