veny77

proc my nesnasej slepice uz 2 apul mesice 10kusu 1vajicko dene nesli pritom krasne nejsou stare dekuji za radu

Nejlepší odpověď
anonym

Slepice od konce srpna začíná pelichat a přestane snášet vejce neboť všechny živiny jdou na tvorbu nového peří.Pokud mají dostatek živin a vitamínů (minerálů), které potřebují, tak jim stačí na přepeření měsíc a pak zase začínají snášet.Pokud někdo krmí jen zbytkama z kuchyně, tak přepeření může trvat celé září i říjen.
Vše se odvíjí od dávného pořekadla (sice to je na krávu, ale hodí se to na každé domácí zvíře): „Dej krávě do držky (myslí se kvalitní žrádlo) ona ti dá do dížky.“

Další odpovědi
anonym

Slepice nejsou stroje na vajíčka, jsou to živé organizmy a mají periody, kdy mají dostatek vitamínů a potravy, leccos si mohou nahrabat a snášejí bez problémů, nebo mají útlum a nesnášejí.
Potřebují pár týdnů klidu, aby nabraly nové síly a mohly snášet znovu. Je to přechodné a u každé slepice může být období snížené nebo nulové snůšky jinak dlouhé. Pokud to nejsou slepice staré, tak by měly začít brzy snášet znovu. Neuškodilo by jim přidat do krmiva nějaké vitamíny.

M.

Možná díky Tvému pravopisu.

Kohut57

Taky mi teď nesnášejí. A protože loni v tuto dobu nesly, myslel jsem, že mi vejce krade škodná. Bude to možná, i věkem slepic, mám je už asi 5 let. A to byly vynešené z drůbežárny. Tak jsou ještě o pár let starší.