Michal Kole

Proč mužům pořád rostou vousy? Zbytečně se pak musí ztrácet čas jejich holením.

Nejlepší odpověď
annas

Je to přece dáno geneticky. Jednak prvotní pohlavní znaky (souvisejí s rozmnožováním) rozlišují muže a ženu a objevují se již ve vývoji.

Druhotné pohlavní znaky se rozvinou během puberty – vousy, ochlupení, sval, hlas atd. Ty pak prohlubují fyzické rozdíly mezi ženami a muži.

Jste muž, takže vám rostou vousy.

Další odpovědi
Drap

Je to dáno. Proč udělala příroda to či ono, jsou zbytečné otázky. Nemusíš ztrácet čas holením, nos plnovous.
Doplňuji:
Neni pravdou, to co tvrdí Dr Axl, že indiáni jsou bezvousí. Geneticky mají dáno, že jim vousy rostou podstatně méně. V celé části Severní Ameriky a v části kanady to řešili indiáni tak, že každý vous či chlup, který se objeví pečlivě vytrhávali. V dnešní době však už můžeme vidět i příslušníky indiánů s řídkými vousy, podobně jak vidíme u některých asiatů.

anonym

Stačí se inspirovat od Indiánů, ti to vyřešili už před 2 tisíciletími, takže jsou dodnes bezvousí.
Jinak vousy a vlasy jsou pozůstatek původního osrstění, kdy muži coby lovci v drsných podmínkách byli lépe chráněni, je to jedna z etap evoluce.
Tudíž genetika a hormony jsou už jen následek tzv. atavismů, původ a příčina je v přirozeném vývoji pralidí coby našich dávných předků.
Člověk je jediný savec bez srsti, čímž se průběhem vývoje stal efektivním běžcem za kořistí a lépe se potem ochlazoval.
Málo se ví, že tato výbava mu poskytla vytrvalostní schopnosti – např. rekord, kdy při pokusech v běhu na výdrž, dokáže člověk zvítězit i nad koněm, který se dřív schvátí a odpadne.
V odkazu níže – již podobná otázka a odkaz ve zdroji o vousech:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-ze-kdyz-si-budu-vytrvale-a-poctive-vytrhavat-vousy-tak-mi-prestanou-rust-a-nebo-jak-se-jich-natrvalo-zbavit

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vou­sy

mrblackwell

Holím se od šestnácti téměř denně po dobu 28 let.A kolkrát jsem si říkal kdyby místo holicích potřeb existoval zbůsob jak tomu růstu zabránit a nepoužít k tomu ženské hormony tím pádem zůstat dál chlapem :o)
Doplňuji:
Prostě to tak je,jde vlastně o zkrášlovací prostředek,asi tak jako když se ženské malují. A čím dýl jsou dva lidi spolu,tak mají menší potřebu se zkrášlovat,tedy v tu dobu co jsou spolu(víkendy,do­volená doma a.t.d.) :o)))

guru

stači si všimnuť,že nie každemu mužovy rastu vousy…vraj je to dane (pekny vyraz :) no ja som sam na sebe vypozoroval ,ze to zaleži od stravy ktoru konzumujem…stravou si ovplyvnujem,ci sa budem holit raz za tyžden,alebo každy den.

quentos

„Musí“? Ale nemusí ;{)>