Zlatý

Proč může holčička nosit věci na chlapečky, ale kluci v růžové vypadají divně?

Kamarádka čeká za pár dnů/týdnů dvojčátka, kluka a holku, tak mě napadlo, proč tomu tak je? Mnohým holčičkám modrá sluší, mohou mít i autíčka na tričku, ale kluk v růžovém a s kytičkama - děs. Proč???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

O tom, proč je růžová barva "holčičí", si přečtěte na stránce v odkazu.

V Evropě před nějakým tím stoletím prý růžová byla barvou statečnosti – a nosili ji chlapečci ... Zvyky se mění ...

Zdroj: http://duskova.blog.idnes.cz/c /48784/Proc-je-ruzova-holcici. html

Další odpovědi:

Zlatý

Každé obdobie má iný idol krásy. Pozrite si staré obrazy a uvidíte ten rozdiel. Alebo si myslíte, že muži s dlhými vlasmi a šatách s mašličkami a podväzkami v 18.storočí boli zženštilí?

Zlatý

To není děs ale předsudky,Já jako šedesátník mám několik košil v růžové barvěa a na kapsách ornamenty,můj otec je nosil v dobách hluboké totality.Ještě jsem se nesetkal s negativním ohlasem.Dokonce v jedné americké věznici mají vězni růžové oblečení.
Tady jeden z příkladu:http://www.hyperzbozi.cz/…

dle mého to je spíše móda, né ta, co se mění každý rok, ale to více méně stálá, a takéje dost důležité jestli má kluk růžové tryčko s flitky a nápisem "sexi girl" a nebo růžové tričko s nápisem "pink metal" ;D

Bronzový

Souhlasím s ostatními. Jsou to jenom předsudky společnosti. Dřív to bylo jiné, teď se traduje, že když má chlapeček růžovou, bude gay.
Žena v kalhotech je super kost, muž v sukni je transsexuál. To vás naučily maminky a tatínkové. Kdybyste žila na pustém ostrově, zřejmě by jste se vy i váš muž strojili stejně. (A možná že do sukní - jsou pohodlné ;-) )
Tu samou otázku si můžete položit s obezitou. Proč ženy musí zakrývat bříška a bulvár píše o verlybách a břichatí chlápci nosí přiléhavá tílka a nikdo se nad tím nepozastaví?
Chlap má být nositelem zdraví a síly a žena nositelkou plodnosti. Místo toho máme vyžlata bez prsou a obézní "muže", kteří nevyjdou ani do třetího patra.

Pokročilý

Dovolím si se všemi tak trochu nesouhlasit, podle mě je teď růžová hodně v kurzu a uvidíte jí u obou pohlaví.

Sice když má kluk růžovou košili je automaticky šampón, ale ne gay.

U malých dětí si troufnu tvrdit, že modrá pro chlapce a růžová pro dívky je hlavně rozpoznávacím znamením, protože co si budeme nalhávat, v tak malém věku se může lehce stát, že si pohlaví miminka spleteme:-D

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 438
Zlatý iceT 350
Zlatý marci1 329
Zlatý hanulka11 322
Zlatý briketka10 244
Zlatý ReHu 230
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 191
Zlatý annas 190
Zlatý mosoj 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.