Deli

Proč může holčička nosit věci na chlapečky, ale kluci v růžové vypadají divně?

Kamarádka čeká za pár dnů/týdnů dvojčátka, kluka a holku, tak mě napadlo, proč tomu tak je? Mnohým holčičkám modrá sluší, mohou mít i autíčka na tričku, ale kluk v růžovém a s kytičkama – děs. Proč???

Nejlepší odpověď
annas

O tom, proč je růžová barva „holčičí“, si přečtěte na stránce v odkazu.

V Evropě před nějakým tím stoletím prý růžová byla barvou statečnosti – a nosili ji chlapečci … Zvyky se mění …

Zdroj: http://duskova­.blog.idnes.cz/c/48784/­Proc-je-ruzova-holcici.html

Další odpovědi
led

Každé obdobie má iný idol krásy. Pozrite si staré obrazy a uvidíte ten rozdiel. Alebo si myslíte, že muži s dlhými vlasmi a šatách s mašličkami a podväzkami v 18.storočí boli zženštilí?

dědapetr

To není děs ale předsudky,Já jako šedesátník mám několik košil v růžové barvěa a na kapsách ornamenty,můj otec je nosil v dobách hluboké totality.Ještě jsem se nesetkal s negativním ohlasem.Dokonce v jedné americké věznici mají vězni růžové oblečení.
Tady jeden z příkladu:http://www.hy­perzbozi.cz/zbo­zi/P%E1nsk%E1%20ko%9A­ile%20r%F9%9E­ov%E1/

anonym

dle mého to je spíše móda, né ta, co se mění každý rok, ale to více méně stálá, a takéje dost důležité jestli má kluk růžové tryčko s flitky a nápisem „sexi girl“ a nebo růžové tričko s nápisem „pink metal“ ;D

Lenjička

Souhlasím s ostatními. Jsou to jenom předsudky společnosti. Dřív to bylo jiné, teď se traduje, že když má chlapeček růžovou, bude gay.
Žena v kalhotech je super kost, muž v sukni je transsexuál. To vás naučily maminky a tatínkové. Kdybyste žila na pustém ostrově, zřejmě by jste se vy i váš muž strojili stejně. (A možná že do sukní – jsou pohodlné 😉 )
Tu samou otázku si můžete položit s obezitou. Proč ženy musí zakrývat bříška a bulvár píše o verlybách a břichatí chlápci nosí přiléhavá tílka a nikdo se nad tím nepozastaví?
Chlap má být nositelem zdraví a síly a žena nositelkou plodnosti. Místo toho máme vyžlata bez prsou a obézní „muže“, kteří nevyjdou ani do třetího patra.

AndreiRanger

Dovolím si se všemi tak trochu nesouhlasit, podle mě je teď růžová hodně v kurzu a uvidíte jí u obou pohlaví.

Sice když má kluk růžovou košili je automaticky šampón, ale ne gay.

U malých dětí si troufnu tvrdit, že modrá pro chlapce a růžová pro dívky je hlavně rozpoznávacím znamením, protože co si budeme nalhávat, v tak malém věku se může lehce stát, že si pohlaví miminka spleteme:-D