huxa

Proč může být prezidentem každý člověk až od 40 let? Nepotřeboval by tento stát spíše mladou, neposkvrněnou duši?

Jistě, prezident má mít dost zkušeností, ale ty už má člověk ve 30, ne? :) A je možné tento zákon změnit, aby prezidentem mohl být i dvacátník?

Nejlepší odpověď
Drap

Zkušenosti má i ve dvaceti. ale podstatně menší. Ve dvaceti většina lidí ještě nemá ani dostudováno. Z těchto důvodů, životních a politických zkušeností, byla tato hranice stanovena.

Další odpovědi
MichalN

Potrebuje, ale to oni nedopusti 🙂 nejdriv je potreba kandidata nechat radne „uzrat“ aby nemel odvahu nic menit