Aneta100

Proč může bát uvnitř iglú teplota kolem 10 stupnů, přestože je venku během polární noci –50stupnu???

Nejlepší odpověď
Drap

Jednak se v iglu svítilo, většinou tukovou lampou, nebo i svíčkou a člověk vydechuje teplý vzduch. Díky tomuto " vytápění" a dobrým izolačním, vlastnostem ledu a sněhu tam bývalo od – 10 stupňů. Na podobném principu, minimální energie a dokonalé zateplení jsou stavěny dnešní nízkoenergetické domy.
Doplňuji:
Podobný dotaz:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-je-mozne-ze-eskymacke-iglu-netaje-i-kdyz-je-v-nem-teplo

Další odpovědi
anonym

Nevím zda-li se teplota může bát, ale teplota 10 stupňů a více je tam jelikož se rozdělává oheň.

www

Neobydlené iglů bude mít téměř stejnou teplotu uvnitř jako venku.
Těch 10st je díky činnosti a obyvatelům uvnitř, stěny pak izolují.

marci1

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/I­gl%C3%BA
Doplňuji:
Sníh je dobrý izolační materiál.

weNdy6T9

Je to díky LIDEM UVNITŘ. Lidé jak vydechují teplý vzduch, tím vlastně se stávají topením. Navíc sníh drží hodně u sebe, takže moc tepla nevypustí :)