HiPe

Proč muslimové nejedí vepřové maso?

Proč muslimové nejedí pouze vepřové maso, ale hovězí, kuřecí a ostatní ano??
Chápu, že je to jejich víra, ale proč jen vepřové?? Pochopil bych nejíst všechno maso, ale…

Nejlepší odpověď
gecco

Dneska jde o důvody náboženské – ale původně byly ryze praktické – nedostatek vody… Prase spotřebuje při chovu velké množství vody a ta, v místech*), kde se islám formoval, je vysoce nedostatkovou…
😉
_____
*) mimochodem – v týchž lokalitách žili a žijí Židé – a ti mají vepřové také zapovězeno

Další odpovědi
Drap

Neni to jen vepřové ale všechna nečistá zvířata. Za nečisté zvíře je v koránu považován i pes.

marci1

"Vysvětlení moudrostí zjeveného zákazu konzumace masa prasat se již může různit podle místa a času, nebo chápání jednotlivce. Tak například v době před vynálezem konzervačních metod a způsobů skladování potravin to bylo právě vepřové maso, které se nejrychleji kazí. Obzvláště v suchém horku pouští a polopouští Blízkého a Středního Východu. Když se lidé naučili maso konzervovat např. uzením, vystoupil do popředí jako důvod nesmírný počet různých parazitů, které prase může svým masem přenášet na člověka, jako např. smrtelně nebezpečný svalovec (Trichinella). V této souvislosti rovněž připomínáme, že je zakázána konzumace také masožravých savců (kteří mají drápy a špičáky) a dravých ptáků. V době, kdy umíme řadu parazitárních infekcí léčit, opět vystupuje další důvod, jako např. dietetická nevhodnost vepřového masa. Vepřové má daleko nejnevýhodnější poměr tuku (zejména nasycených, tj, lidskému organizmu škodlivých, mastných kyselin) a bílkovin, ostatně jako všechna tzv. červená masa. Navíc, narozdíl od hovězího nebo skopového masa, vepřovým masem tuk prorůstá a je mnohem hůře oddělitelný. V neposlední řadě žádný obratlovec nevylučuje veškeré škodlivé odpadní produkty svého metabolismu močí, ale přinejmenším ty, které jsou rozpustné v tucích, ukládá v tukové tkáni (vzpomeňte si na hormony v kuřecích kůžích).
Někteří muslimové také uvádějí kuriózní důvod, dle kterého vlastnosti konzumovaných zvířat přechází na toho, kdo je jí. " 🙂

Zdroj: http://unveiled­.blog.cz/0806/proc-muslimove-nejedi-veprove-maso

Šidlo

nielen bravčové, ale aj plody mora, tuším niektoré ryby…

inak, toto isté je napísané aj v starom zákone, a všetci židia a aj kresťania by mali toto doslova dodržiavať

adventisti (a to sú kresťania) jedia minimálne kóšer, maximálne vegánsky

rastafariáni tiež nejedia bravčové…ani iné mäso

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Ital

bolak

Protože by se v podstatě jednalo o kanibalismus..

klumprt

Dřív to mělo možná nějaké praktické důvody jak naznačili gecco a marci1. Dnes už je to jenom proto, aby byli zajímaví.

lexx

protože už sežrali poslední sviní

anonym

Jde o důvody náboženské… Náhodou jsem narazila na podobnou otázku, kde je vysvětlené, proč je vepřové maso nečisté. Takže to je důvod pro zákaz konzumace nejen vepřového masa.

anonym

Ještě odkaz – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-na-veprovem-masu-neciste