Rokio

Proč musím ukazovat občanský průkaz, když jdu do hospody, ale můj otec nemusí?

Chtěl bych svého otce pozvat do jedné lepší hospody na oběd nebo večeři a limonádu. V této hospodě je ale povolen vstup až od osmnácti let. Já jsem už pár let dospělý, ale vypadám jako nezletilý a podle některých jsem nezletilý i duševně. Můj otec si myslí, že tedy musím ukázat svůj občanský průkaz hospodskému.

Problém je ale v tom, že já u sebe občanský průkaz nenosím, ale obvykle ho mám doma ve skříni.

Není tedy podle vás neférové, že já musím ukazovat svůj občanský průkaz tomu hospodskému, ale můj otec nemusí?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pokud se ti ukazování OP hospodskému příčí, tak jdi do hospody, kde ho po tobě chtít nebudou. Vypadáš mladě, hospodský se jenom chrání, aby omylem neporušil zákon. Táta zřejmě vypadá dospěle a nikdo nemá pochyby o jeho zletilosti.

Další odpovědi
quentos

Důvod jste uvedl sám: „Já jsem už pár let dospělý, ale vypadám jako nezletilý.“
A možná nevíte, že v případě „provalení“ hrozí dané hospodě za nalití nezletilému tučná pokuta, tudíž se tím „jistí“. Na Vašem otci je však to, že už mu 18 bylo, na první pohled zřejmé.

marci1

Tatínek by OP ukazoval jistě rád, ale bohužel vizuálně již na 18 nevypadá. Já jsem OP musela ukazovat v kině na nepřístupném filmu, který byl od 18 let, i když mi bylo 22 let. Vždycky je lépe vypadat mladší, oceníš to, až budeš starší. 🙂

yuko

Otec nevypada mladsi 18 ti let. A Ty zase ano. Takze otce pozvi do te lepsi hospody a vem si s sebou obcanku, kdyby ji chtel hospodsky nahodou videt.
Ma zakaz prodavat alkohol mladsim 18 a Ty sam rikas, ze na 18 nevypadas. Tak jak to ten hospodsky ma vedet, pokud Te nezna?
A pokuta se mu platit nejspis nechce.

Dochy

Na dveřích jakéhosi klubu v UK byla cedule s textem zhruba: Neuražte se pokud po vás obsluha bude chtít průkaz totožnosti. Můžete se cítit poctěni že i při svém věku stále vypadáte tak mladě.