Michal Kole

Proč musím posílat zaměstnavateli životopis a ukazovat vysvědčení, když jsem je už dal na Úřad práce ?

Proč se zaměstanavatel nekoukne do databáze Úřadu práce, aby uchazeči ušetřil peníze s kopií a jeho čas se psaním životopisu ?

Proč vymýšlet složitosti, když to může jít jednudšeji a hlavně LEVNĚJI ? ☹

Nejlepší odpověď
Drap

To by se tam potom mohl dívat každý. A životopis je plný osobních údajů. A uchazeč pokud chce zaměstnání, tak si ten čas snad na to udělá.
Doplňuji:
A kdyby se chtěl zaměstnavatel dozvědět, třeba jestli umí uchazeč plavat, tak by se to stejně nedozvěděl

Další odpovědi
anonym

životopis se moc nenosí, spíše jde o profesní životopis a glejt o vzdělání, odbornosti můžeš všude ukázat v originále, oni si to zkopčí na své náklady. Jinak souhlas s Drapem

briketka10

taková databáze ještě nebyla vytvořena..
a přes PC to máš stejně zadarmo nebo ne :o)

vlasecc

Čau,
zmíněné dokumenty byly dány k dispozici pracovnímu úřadu, aby měl podle čeho nabízet zaměstnavatelům. V případě, že sis našel práci sám, bude třeba novému zaměstnavateli dokumenty dodat rovněž. Buď znovu napsané, nebo požádat Úřad práce o přeposlání. Pokud pro tebe zaměstnavatele našel přímo zmiňovaný úřad, pak je jeho povinností tvoji dokumentaci zaměstnavateli poslat.
Zaměstnavatel však může pro porovnání a zajištění pravdivosti tvojí identity vyžadovat tytéž dokumenty od tebe. Stává se totiž v nezaměstnanecké „tlačenici“, že se k zaměstnavateli dostane zcela jiný člověk, než kterého úřad dohodl. Pak se tam objeví za pár dnů ten skutečný, a už jsou zmatky nad zmatky. Jedna pracovní smlouva je třeba podepsaná, ale ten úřadem dohodnutý pravý uchazeč chce taky smlouvu. Jak má zaměstnavatel poznat jednoznačně, že uchazeč je ten pravý, dohodnutý? Jedna z možností je tedy porovnat úřadem zaslané dokumenty s dokumenty uchazečem předloženými. No je to náročné. Pro obě strany. A nikomu tyhle štrapáce nepřeju.
Naopak, Michale, tobě přeju dobré zakotvení v dobrém a zajímavém zaměstnání.
Pěkné léto Vlasecc

Lukasy

Tak to zaleži na zaměstnavateli někdo třeba nechce vidět nic.

anonym

V případě, že komukoli pošleš vysvědčení a „životopis“, má to stejný efekt, jako bys to hodil do skartovačky…