Avatar uživatele
michalek 123

Proč musím po prášku na štítnou žlázu čekat půl hodiny, než se můžu najíst?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3721 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
deranged

Odpoveď byla označena jako užitečná

Předpokládám, že jde o levothyroxin.
Ten má bohaté interakce a tudíž je jeho absorpce ovlivněna celkem velkým množstvím různých potravin. Aby byla zaručena alespoň nějaká absorpce – je nutné užít ho s prázdným žaludkem. Předpokládá se, že do 30 min. je vstřebán. Tento fakt už dnes tak celkem neplatí a klinické studie potvrdili poruchy absorpce i po kalciu a železu (mléko, salám, atd) po 4 hodinách po podání. Sojové výrobky 3 hodinym atd.
I proto na základě těchto studií (někteří) endokrinologové doporučují užívaní levothyroxinu na noc (alespoň 2 hod po posledním jidle). Jeho účinnost se tím zvyšuje a endokrinní systém lépe reaguje. S tím se dá souhlasit a jsou na to studie.
Já osobně mám ten samý problém a cca před rokem jsem definitivně přešel na podávaní na noc. (Po 18 hod stejně nejím).
Doplňuji:
Tady to je v kostce:
http://thyroid­.about.com/od/thy­roiddrugstreat­ments/a/bedti­me.htm

Upravil/a: deranged

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ahold

Já na to beru EUTHYROX se stejným doporučením-30 minut před jídlem. Kvůli vstřebávání.
Řeším to tak, že když v noci vstávám (třeba na wc) tak si ho vezmu a ráno na nic nemusím čekat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Andre5000

Je to kvůli jeho vstřebávání, některé prášky se vstřebávají hned, jiným to nějakou dobu trvá. Já také musím užívat lék půlhodiny před snídaní, i když na něco jiného než na štítnou žlázu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek