Proč musím po prášku na štítnou žlázu čekat půl hodiny, než se můžu najíst?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Pokročilý

Předpokládám, že jde o levothyroxin.
Ten má bohaté interakce a tudíž je jeho absorpce ovlivněna celkem velkým množstvím různých potravin. Aby byla zaručena alespoň nějaká absorpce - je nutné užít ho s prázdným žaludkem. Předpokládá se, že do 30 min. je vstřebán. Tento fakt už dnes tak celkem neplatí a klinické studie potvrdili poruchy absorpce i po kalciu a železu (mléko, salám, atd) po 4 hodinách po podání. Sojové výrobky 3 hodinym atd.
I proto na základě těchto studií (někteří) endokrinologové doporučují užívaní levothyroxinu na noc (alespoň 2 hod po posledním jidle). Jeho účinnost se tím zvyšuje a endokrinní systém lépe reaguje. S tím se dá souhlasit a jsou na to studie.
Já osobně mám ten samý problém a cca před rokem jsem definitivně přešel na podávaní na noc. (Po 18 hod stejně nejím).
Doplňuji:
Tady to je v kostce:
http://thyroid.about.com/…

Další odpovědi:

Bronzový

Já na to beru EUTHYROX se stejným doporučením-30 minut před jídlem. Kvůli vstřebávání.
Řeším to tak, že když v noci vstávám (třeba na wc) tak si ho vezmu a ráno na nic nemusím čekat.

Pokročilý

Je to kvůli jeho vstřebávání, některé prášky se vstřebávají hned, jiným to nějakou dobu trvá. Já také musím užívat lék půlhodiny před snídaní, i když na něco jiného než na štítnou žlázu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.