Avatar uživatele
Mofli

Proč musí prodávající souhlasit se zástavou?

Mám zde nabídku hypotečního úvěru a čtu, že při koupi nemovitosti prodávající souhlasí se zástavou. Znamená to, že zástavní smlouva se podepíše ještě před podpisem kupní smlouvy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2 před 4465 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Hypotéka musí být zajištěna nemovitostí.
Pro získání hypotéky je podmínkou zajištění úvěru zástavou nemovitosti ve prospěch banky. Pochopitelně můžete pro tento účel využít i jinou nemovitost.
Ano,to znamená,že zástavní smlouvu musíte podepsat ještě před podpisem kupní smlouvy!

Hypotéka – ze zákona o dluhopisech č. 190/2004 Sb.

„…Hypoteční úvěr je úvěr, jehož splacení včetně příslušenství je zajištěno zástavním právem k nemovitosti, i rozestavěné. Úvěr se považuje za hypoteční úvěr dnem vzniku právních účinků zástavního práva…“

Zdroj: http://finance­.idnes.cz/hypo­teka-bez-zastavy-nemovitosti-neni-sen-ale-realita-ppr-/uver.aspx?c=A080915­_110556_uver_bab

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tekumseh

Zástavní smlouva musí být uzavřena mezi zástavním věřitelem (bankou) a majitelem nemovitosti, což je do podepsáni kupní smlouvy prodávající. Podpisem kupní smlouvy přejdou všechna práva a povinnosti vyplývající ze zástavní smlouvy na kupujícího (dlužníka). Zpravidla se podepisují obě smlouvy současně. Je nutné vložit zástavní smlouvu do KN minimálně o jeden den dříve než smlouvu kupní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Petrovskalui

Dobrý den, prosím neřešil jste tu někdo prodej bytu, na kterém byla exekuce v Praze? dá se to nějak ošetřit?

před 1679 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ivagotovkaa

Ano dá se to, sama si s tím ale asi neporadíte, já jsem se domlouvala s realitní kanceláří, která exekuci na bytě vyplatila, a až potom ho prodala, a to za tržní cenu, vyplatí se to daleko víc, než to nechat na dražbu.

před 1677 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Petrovskalui

Můžete mne prosím nasměrovat, do které realitní kancelář bych se na tohle měla jít zeptat?

před 1676 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ivagotovkaa

Já to řešila v realitní kanceláři www.edoxreality.cz, prvně jsem zavolala na jejich číslo 800 503 305, kde jsem si domluvila schůzku přímo s makléřem.

před 1675 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek