bolak

Proč musí člověk zaplatit, aby mohl chytat ryby v řece?

O ty ryby v řece se žádnej svaz nestará, ty tam prostě jsou a budou, tak za co má vlastně člověk platit? To je v podstatě to samý jako kdyby po vás někdo chtěl peníze za to že si v lese utrhnete malinu, nebo v čem je tohle jiný?
Doplňuji:
tys někdy něco takovýho viděl na vlastní oči?

http://www.pi­cresize.com/i­mages/tryby_prechod­.jpg
http://www.pi­cresize.com/i­mages/rsz_vysad­ba.jpg

Nejlepší odpověď
badisko

Tak to je omyl o ryby v rece se lide staraji ..podobne jao o zver v lese co myslis ze ..ryby prechody a vysadba ryb… udrzovani koryt …atd je zadarmo …?…
Bolaku bez uz spat …moc t to dnes nemysli uz je pozde :D kdyby Ty jsi z neceho mohl vytriskat finance neudelal by jsi to ?.. premyslej…

Další odpovědi
Mirdas

Ale stará.

Agneta

Německo je byrokratická zem, a do Čech jde nejen všechno odtamtud, ale platí dokonce ještě některé německé zákony, zavedené za okupace, nejen to ježdění vpravo, je jich spousta :D

abendsbrot23

Podle mně to bude souviset se zákonem 114 o ochraně přírody, kde jsou předmětem ochrany všichni volně žijící živočichové (tzv. obecná ochrana) a každá právnická a fyzická osoba a taky stát by měli k této ochraně přispívat (ochrana před odchytem, poškozováním atd.). Tímto placením za lov ryb může být regulován nadměrný odchyt, který by vedl k likvidaci druhů.

Tím že si v lese utrhneš malinu, nehrozí likvidace daného druhu, protože ta rostlina (maliník) tam zůstane a může se dále množit. Trhání malin v lese řeší tzv. lesní zákon – můžeš si nasbírat lesní plody pro osobní potřebu, ale nesmíš je pak prodávat. :)
Doplňuji:
Užívání vody z potoka je taky zajímavé. Po kýblech si z potoka můžeš nabrat kolik chceš vody, ale jak začneš vodu z potoka cucat čerpadlem, tak už je to nelegální. :)