Proč musí být vždy ve lži kus pravdy, aby se uvěřilo?

Nejlepší odpověď
Drap

Nemusí. Sebevětší blbosti solidně podané lidé uvěří

Další odpovědi
annas

Lež se stane pravdou jen tehdy, když jí člověk chce věřit.. Ale vzbuzuje pochybnost, ubližuje, i když nebolí. Na rozdíl od pravdy, ta totiž bolí, i když neubližuje,… Kdo chce uvěří, kdo nechce, nepřesvědčíte ho … nutná je důvěra ..

Jeden citát na závěr
.
Můžete klamat svým počínáním některé lidi nějaký čas, některé dokonce po celý čas, ale nikdy ne všechny po celý čas. (Abraham Lincoln)

anonym

Nemá to být obráceně ?

anonym

Blbec uvěří, chytrý člověk pozná, že je to nějaké divné, ale pokud tam dosadíme trochu pravdy, nakonec uvěří :) tedy přes váhání :)

Mapel

I sebechytřejší člověk se nechá napálit. V práci jsem kolikrát nachytal spolupracovníky na totálním výmyslu. Jen se musí člověk tvářit přirozeně a prohodit to jako mimochodem.