Kajdamajda

Proč můj pes má zelené výtrusy?

Můj pes má poslední dobou zelenější výtrusy.Byla jsem u doktora,ale on že je to zvláštní a prý že to ještě nebiděl.Dávám mu normální papání od purlear.Nevíte co s tím?

Nejlepší odpověď
anonym

Výtrusy mají houby. :)) Pokud má pes trus zelenavé barvy, může to mít více příčin. Jednou z nich je možnost, že špatně tráví barviva obsažená v krmivu. Pokud nemá pes průjem a jiné akutní obtíže, může to být ono. Moji psi po určité značce krmiva mají zase „výtrusy“ cihlové barvy. Také ovšem může tato zelenkavá barva ukazovat na potíže s játry např. Pouhým okem se těžko něco zjistí a pokud veterinář jen prohlížel, těžko na něco přijde. Přinejmenším měl vzorek vyšetřit pod mikroskopem a nebo poslat na laboratorní vyšetření.

anonym

Děvčata, ani výtrusy, ani trus. Pes má přece výkaly.