Proč můj muž pořád pije?

Přes týden čas nemá,ale přijde sobota neděle a je na mol.nemohu to psychycky zvládnout.pořád tvrdí,že toho nechá,ale už to trvá dlouho.Jak by jste se zachovali vy?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Otázka zní, a pil takto už dříve, nebo s tím začal v průběhu času, třeba někdy nedávno?

Pokud pil už dříve a jako náchylného k alkoholu jste ho už třeba poznala, bude to komplikovanější. Jediné, co Vám mohu poradit je nějaká protialkoholní léčba, ale tito lidé se jí podrobujjí velmi neradi.

Pokud začal nedávno nebo zkrátka během Vaší známosti a manželství, zkuste to s ním nějak probrat. Ale ne pití jako takové, zkuste zjistit, co ho k tomu vede. Muži, a nejen oni ostatně, v alkoholu často utápí různé problémy – doma, ve vztahu, v práci, svůj pocit nedostatečnosti či méněcennosti. Narozdíl od nás, žen, se totiž neumí tolik vypovídat, tak se snaží zapomenout a alkohol je nejsnazší cesta.

Další odpovědi
Klarisa

Pokud je namol,je to špatný.Kdyby si dal jen skleničku proč ne.Pokud vám to vadí,rozveďte se,je to lepší,než abyste se zbláznila.

Karolína

Dobrý večer,
znám Vaše pocity. Na rozdíl od Vás jsem na tom hůř. Ten můj pije každý den. Změnil se i povahově a je na něm silně vidět, jak už se u něj vytvořila závislost.Váš manžel pije proto, že alkohol je jako droga je návykový. Chtěla jsem manželovi pomoci, také sliboval že toho nechá, že to není problém. Ale už to sám nezvládne. Nejhorší je, že si žádný alkoholik nepřizná, že je opravdu na alkohole závislý. Zvažuji rozvod. Pokud on sám se nepůjde léčit, nezmění se to. Já jsem věřila 3 roky a už mi dochází síly. Vím že v jádru není zlý, ale alkohol z něj někdy dělá hulváta.Nevím jak Vám poradit, sama bych to potřebovala.

fortin

A peníze vám dává? Aby dostával denní příjem na nejnutnější věci, kapesné. Proč pije? Protože ho nebavíte. Nestaráte se celkově o manželství, buďte mu i přítelkyní, změňte se. Třeba se k němu chováte jen způsobem „přišel domů, ohřeji polévku“. Možná se nudí. Zkuste aby začal něco opravovat, pak ho pochválit. Aby pořád něco dělal a nepil. Ale když to je nemoc, sama to nevyřešíte.

bond73

Jak bych se zachoval ja? Ja bych odesel od vaseho manzela a dal bych mu dost dlouhy cas na to,aby mi mohl dokazat,ze prestal a umi zit rodinny zivot,ovsem, take by se mohlo stat,ze jej ztratite zcela,jelikoz, bude mit pro piti duvod a bude to delat nejen o vikendech ,ale cely tyden.Domnivam se,ze vy sama budete vedet ,zda je schopny, o vas bojovat a pokud si odpovite,ze ne,opuste ho zcela,muzete jeste zit hezky zivot,s kymsi,kdo si vas bude vazit a milovat na stoprocent.

Michal

To nevím proč,ale asi proto,že je alkoholik ,v jaké fázi a co s tím ,musí určit odborník.Necháteli to takhle dál odnesete to,bohužel,i Vy!

georgia

Pokud fakt jen o weekendu,tak proč vám to vadí?Bije vás nebo jde z něho strach? jak se chová?Jinak jestli nedělá nic agresívniho,tak bych ho nechala,hlavně když příjde,ať jde spát.Někdo je velice milý,když si vypije.Možná,když uvidí,že je vám to šum a fuk,tak ho to přestane bavit! Muži jsou jak děti-vždy nejraději dělají to-co se jím zakazuje!Přeji hodně trpělivosti a diplomacie.