MocacekCZ

Proč můj děda sbírá úplně každou věc co najde?

Mému dědovi je 86 let a neustále chodí a sbírá po nás skoro všechny věci co najde např:(vyhodím krabičku od zmrzliny a on jí sebere a dává do toho šroubky),na všechno se ptá kde sme byli a co jsme tam dělali atd. Nevíte co ho to popadlo,někde jsem četl že je to psychická nemoc,je to možné?
Doplňuji:
Jde o to že on tam toho má tolik že tam nemůže ani chodit jinak proti němu nic nemám

Nejlepší odpověď
marci1

Proč to dělá ? Je to úplně v pořádku, kdysi nebylo tolik věcí jako dnes a lidé využívali, co se dalo. Prostě je na to zvyklý. Starší lidé to dělávají. A že se Vás ptá, kde jste byli a co jste tam dělali ? No chce si přece s Vámi popovídat. Zkuste se ho také zeptat, jak se má, co dělal, jak se mu daří a uvidíte, jak bude rád, že s ním komunikujete.:-)
Doplňuji:
Zkus mu nabídnout, že byste to všechno přebrali a něco zlikvidovali, aby tam měl více místa a měl to hezčí.

Další odpovědi
bolak

Diogenův syndrom

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/di­ogenuv-syndrom
http://www.tri­bune.cz/clanek/11819
http://www.priznaky-projevy.cz/psychi­atrie-sexuologie/syndrom-hromadeni-diogenuv-syndrom-kreckovani-priznaky-projevy-symptomy
http://www.ste­fajir.cz/?q=di­ogenuv-syndrom

Doplňuji:
Hádám že babička už umřela a vy k dědovi moc často nejezdíte co? Ale já jen plácám, jsem takovej zdejší bajkař pětiletej, počkej si raděj na Damianu :)

ponovotny

trochu respektu k radostem kmetů. Možná je spíš nemoc nakupovat věci a pak je vyhazovat

Bedy

Tak někteří tomu říkají psychická nemoc, když se to dostane do extrému, je to nemoc hromadění majetku.
Pokud to ale děda využívá, třeba jako krabičku na šroubky, nic špatného na tom nevidím. Já třeba mám takové staré omšelé kořenky jako krabičky na jednotlivé typy šroubků, co se používají do počítačů nebo mám ze starých nefunkčních disket udělaný stojánek na tužky apod.
Pokud to prostě nehromadí doma jen tak, tak na tom nic špatného nevidím.

anonym

Mladí lidé učí děti sběru hraček. Mají jich tolik, že je už není kam dávat a vyhodit je to škoda. A tak přikupujeme nové harampádí, dostávají ho jako dárky. Popelnice a obchody jsou toho plné, vyrábíme harampádí a vyvážíme do obchodů a popelnic daleko za mořem. Je vhodné dát ostatním členům rodiny tolik prostoru, aby se cítili dobře. I za cenu vyhození přebytečných věcí které nepotřebujeme. Kus nábytku, překážející židli, pytel s věcmi o které nikdo nejeví zájem. Podívejte se kolem sebe, co vše vám brání udělat si trochu místa k tanci. Vše co nepotřebujete, vyházejte z oken. Otevřete okna, nadechněte se, zavřete oči a vyhazujte. To je lék na sběr harampádí. Mlýnky, zlomené nože, hliníkové lžíce, aktovky a kabele, foťák, krabice, sklenice. Projděte celý byt, projděte celý dům a rozhodněte se, jak chcete žít.

MocacekCZ

Já také nemám nic proti sbírání ale zapomněl jsem připsat že tam toho má tolik že se tam nedá ani chodit :(