bolak

Proč mouchy pořád dokola lítaj jak splašený?

Dyť jim jde akorát o to se nažrat a najít si místo, kde by je nikdo neplácnul. Já kdybych byl moucha, tak bych se nacucal někde šťávy a pak bych si vodletěl někam na půdu, kde bych si třel nožičky a sem tam si schrupnul, nic jinýho bych nedělal. Přijde mi to dost riskantní, tohle jejich počínání, a navíc je to i plejtvání energií… nebo jakej to má smysl, takhle pořád dokola nazdařbůh poletovat?

Nejlepší odpověď
annas

Mouchy se skvěle orientují v prostoru díky svým očím. Nemají dvě jako my. Jejich oči jsou složeny tak, že obsáhnou vše kolem dokola, vidí tedy dopředu i dozadu, těžko je něco jen tak překvapí.

Když moucha cirkuluje v místnosti t kolem dokola, letmo prozkoumává prostor a hledá ven na svobodu.

Mouchy vidí dopředu i dozadu, ale jsou neschopné zaregistrovat pomalé pohyby, (využívá se při jejím pronásledování v bytě), Takže nejlepší možnost, jak mouše uštědřit smrtelný úder, je, jít na to prostě hodně, hodně pomalu.

http://magazin­.libimseti.cz/li­festyle/2225-prask-jak-vedecky-zabit-mouchu
http://webcache­.googleusercon­tent.com

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:hcsVxQEH­RKMJ:slunovrat­.info/art.php%3Far­t%3D189%26cat%3D16%26s%3­D1%26m%3D4+&cd=1&hl=cs&c­t=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-a

Jinak létání mouchy kolem světla v odkazu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-litaji-mouchy-pod-svetlem

Další odpovědi
Bedy

Pro slepičí kvoč.

Lucijej

Tak za prvý – moucha necušťávy, ale krmí se rozhkládajícím se masem a ovocem, výkaly a různými odumřelými tělíčky, takže samá mňamka.
Za druhý – jak jsi přišel na to, že si nedávají šlofíka? Ty si odpočávaj, jak se jim zachce, ale holt nepotřebujou takové intervaly jako člověk ;o)
A za třetí – jim je jasné, že jim zbývá maximálně jeden měsíc dospělého života, tak proč by ho měly proflákat…
A jako bonus jsou to muší vlezdoprdelky a drbny a co kdyby jim něco uteklo?

Doplňuji:
Po vylíhnutí se dospělý jedinec zorientuje v novém prostředí, hledá zdroje potravy, a když přijde jeho doba, spáří se a celý cyklus se může opakovat. Během života (dva až čtyři týdny) se moucha domácí zpravidla nevzdálí od místa narození dále než pět set metrů, často vůbec neopustí místnost, v níž prožila larvální stadium. Ještě úporněji se drží lidských obydlí další z běžných druhů much, slunilka pokojová (Fannia canicularis), kroužící po večerech vytrvale kolem stropních svítidel. http://oko.yin­.cz/7/moucha-domaci/

fcoop

Jen malý doplněk k tomu slepičímu kvoči (Bedy) – ano, je to tak,moucha skutečně nemá důvod.
Celá definice zní:
Pro slepičí kvoč,
aby moucha nelítala
páč nemá proč.

bolak

Bedy: chci důkaz, že je to skutečně pro slepičí kvoč

aramah

bolak: Mrkni na líbím se ti.cz
Tam jeden předpokládám tvůj dobrej známej řeší to samé 🙂

bolak

A kde přesně to najdu? Že ty mě tam lákáš jenom proto, že chceš abych ti dal deset jahůdek?

aramah

Legrácky – to jo ale máš velkou odvahu, takhle lákat nezkušenou děvu na jahody 🙂
Ale fakt mrkni tam.....

anonym

vy jste pekna spionka , aramah .. :)
ja se tam jdu hned podivat. :) -iv-

aramah

  • iv- zadej do googlu (líbím se ti.cz) a už jsi tam 🙂

anonym

ja se tam nevyznam … :) tam je na me nejak moc bolaku dohromady.. :)

aramah

🙂

anonym

aramah, ja uz tam radsi nepujdu ..
nasla jsem tam jen jednoho bolaka a ten ma v profilu :
JSEM PANIC A JSEM ASI NANIC
tak to ten nas rozhodne nebude !! :)

bolak

tak sem to tam hledal a nenašel, ale já to určitě nebudu :)

navíc na každým webu je nějakej doktor slídil, takže už sem se dávno poučil, a když se někde nově registruju, nikdy nepoužívám stejnej nick..víme jak to pak dopadá ;)

annas

Iv, já ani to nenašla. 🙂

aramah

  • iv- to se neví, on je takovej na půl chameleon:-)

Snad ho nenapadne sem juknout, bylo by po jahodách 🙂

anonym

jen at zustane tajemnej .. ja uz tam nepujdu.. :)

bolak

kdo je tajmenej, já sem tajemnej? :) vůbec ne, zeptej se mě na co chceš a já na co chci odpovím :)

bolak

mimochodem, na i odpovědích jsou lidi, kteří vědí jak se jmenuju ;) a jeden člověk mě tu dokonce zná osobně… ale mlčí, protože to má nakázáno :))